Czytasz: Włamywali się do aut. Nakradli akumulatorów za 30 tys. zł!

Włamywali się do aut. Nakradli akumulatorów za 30 tys. zł!

Mają po kilkanaście lat i zajmują się kradzieżą samochodowych akumulatorów. Śą już w rękach policji.

Zaczęło się od zgłoszenia dzielnicowemu Radzionkowa. Mieszkańcy donosili, że skradziono akumulatory z kilku aut ciężarowych należących do tutejszej firmy. Stróże prawa ustalili, że złodzieje mogli poruszać się samochodem typu combi. Podczas patrolu ulicy Gwarków w Radzionkowie, dzielnicowi zauważyli podejrzany pojazd. Siedział w nim młody mężczyzna.

Dowody z bagażnika

Mundurowi skontrolowali samochód. W bagażniku znaleźli pięć akumulatorów, które, jak się okazało, pochodziły ze zgłoszonej wcześniej kradzieży. Jak tłumaczył się zatrzymany kierowca? - Twierdził, że to samochód kolegi i nic nie wie na temat jakiejkolwiek kradzieży – mówi oficer dyżurny policji w Tarnowskich Górach.

Pozostawione w pojeździe dokumenty pozwoliły mundurowym na ustalenie drugiego złodzieja.

Akumulatorowi recydywiści

Złodziejami akumulatorów ostatecznie okazali się 17 i 19-latek - mieszkańcy powiatu tarnogórskiego. Już wcześniej, w sierpniu tego roku, policja zatrzymała obu po kradzieży akumulatorów wartych 14 tys zł.

Po przesłuchaniu nastolatków okazało się, że rabusie działali od września tego roku nie tylko na terenie powiatu tarnogórskiego, ale również w Bytomiu i Piekarach Śląskich. Ukradli kilkanaście sprawnych akumulatorów z samochodów ciężarowych oraz ponad 2 tony złomu akumulatorowego z terenów złomowisk. Narażając właścicieli na straty w wysokości ponad 30 tys. zł. Za kradzież grozi im do 5 lat więzienia.

Czytaj więcej