Czytasz: Włamywacze wpadli na... lotnisku. Chcieli uciec z kraju!

Włamywacze wpadli na... lotnisku. Chcieli uciec z kraju!

Mysłowiccy kryminalni zatrzymali sprawców kradzieży samochodów i włamań. Wpadli na lotnisku, z którego próbowali wydostać się z kraju.

Od 2016 roku na terenie województwa śląskiego regularnie kradli samochody oraz włamywali się do placówek handlowych.

Najczęściej zabierali papierosy, alkohol oraz gotówkę. Do zdarzeń tych dochodziło również w Mysłowicach.

Zgłoszeniom wnikliwie przyjrzeli się mysłowiccy operacyjni. To właśnie dzięki ich intensywnej pracy, cierpliwości i zaangażowaniu rozpracowali seryjnych złodziei.

Okazało się, że 23-latek i jego o 2 lata starszy brat, którzy są mieszkańcami Katowic, włamywali się do placówek handlowych w dziesięciu miastach na terenie województwa śląskiego. Skradzione łupy wywozili samochodami, które również wcześniej kradli. Przed każdym zaplanowanym włamaniem złodzieje robili rozpoznanie, wybierając te, do których było im się najłatwiej dostać. Każdorazowo ich łup wynosił przynajmniej kilka tysięcy złotych. W sumie zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym 28 zarzutów, kradzieży z włamaniem na łączną sumę blisko 350 tys. zł.

Podczas zatrzymania mężczyźni byli byli całkowicie zaskoczeni, gdyż już wkrótce planowali ukryć się za granicami kraju. Policjanci zatrzymali ich na lotnisku. Mężczyźni mieli już na swoim koncie wcześniejsze, podobne przestępstwa. Obaj przyznali się do wszystkich czynów. Mysłowicki sąd tymczasowo aresztował mężczyzn na trzy miesiące. W przypadku tzw. recydywy, dodatkowo pojawiają się podstawy do nadzwyczajnego zaostrzenia kary.

Czytaj więcej