Czytasz: Włamał się do kiosku w Rudzie Śląskiej

Włamał się do kiosku w Rudzie Śląskiej

Bo skończyły się papierosy.

W sierpniu miało miejsce włamanie do kiosku, przy ulicy Pokoju w Rudzie Śląskiej. Łupem złodzieja padły papierosy i drobne artykuły przemysłowe. Policjanci zabezpieczyli wówczas ślady, przesłuchali też wielu świadków.

Pomimo, iż detektywi dysponowali zapisem z kamery monitoringu, nie udało się zatrzymać sprawcy, ani osób które mu towarzyszyły. Kluczem do sprawy okazały się ślady zabezpieczone podczas oględzin. Policyjny system identyfikacji, doprowadził rudzkich śledczych do 21-letniego mieszkańca Kędzierzyna-Koźla. Był zaskoczony, gdy do jego drzwi zapukali rudzcy policjanci.

Młody mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Włamań tych dokonał ze znajomymi: 19-letnią rudzianką i 17-letnim zabrzaninem, którzy również zostali zatrzymani. 21-latek wyjawił śledczym, że przyjechał jednorazowo do Rudy Śląskiej, aby spotkać się z 19-latką.

Gdy skończyły się papierosy, postanowił w wolnej chwili zaopatrzyć się w nie, w zamkniętym już kiosku. Za włamanie grozi im teraz nawet do 10 lat więzienia. 

Czytaj więcej