Czytasz: Włącz Spotify i posłuchaj...wykładów

Włącz Spotify i posłuchaj...wykładów

Uniwersytet SWPS ma sposób na popularyzowanie nauki.

Na Spotify obecnych jest już kilka uniwersytetów, głównie z USA, ale dzielą się one ze swoimi społecznościami jedynie playlistami z muzyką polecaną do nauki czy ćwiczeń.

Uniwersytet SWPS udostępnił wszystkim użytkownikom serwisu popularnonaukowe wykłady.

- Póki co jest ich 10, ale będą sukcesywnie dodawane. Pierwsze wykłady dotyczą tematyki psychologicznej, ale z czasem będziemy również publikować wykłady z zakresu innych nauk społecznych i humanistycznych - wyjaśnia w rozmowie z Silesion.pl Karolina Przeklasa z biura prasowego Uniwersytetu.

swps spotify

- Pojawienie się Uniwersytetu SWPS na Spotify to dla nas kolejny ważny krok w popularyzacji nauki - tłumaczy Kinga Nowacka, Dyrektor Marketingu Uniwersytetu SWPS. - Od kilku lat rozpowszechniamy wiedzę, nie tylko w ramach studiów, ale również poprzez otwarte wykłady i warsztaty organizowane na naszej Uczelni, a także w sieci, poprzez nasze media społecznościowe.

Pierwszych 10 wykładów popularnonaukowych, które znalazły się na platformie, dostępnych za darmo.

Spotify to serwis streamingowy, umożliwiający legalne słuchanie muzyki, w dowolnym czasie i miejscu. Korzystać z niego można za pomocą smartfonów, tabletów, komputerów, konsol i telewizorów. Serwis dostępny jest w większości państw Europy, obu Ameryk, Australii, Nowej Zelandii i na obszarze niektórych krajów azjatyckich. Liczba użytkowników usługi przekroczyła 100 milionów i społeczność ta z każdym rokiem dynamicznie rośnie.