Czytasz: Wizz Air wprowadza nowe zasady ws. bagażu podręcznego

Wizz Air wprowadza nowe zasady ws. bagażu podręcznego

Pasażerowie podróżujący węgierskim przewoźnikiem Wizz Air mogą zabrać ze sobą na pokład jeden bagaż podręczny.

Pasażerowie podróżujący węgierskim przewoźnikiem Wizz Air mogą zabrać ze sobą na pokład jeden bagaż podręczny o wymiarach 55x40x23 cm i maksymalnej wadze 10 kg - poinformowała linia w poniedziałek ogłaszając wprowadzenie nowej polityki bagażowej.

WIzz Air bagaż podręczny - nowe przepisy

- Pasażerowie będą uprawnieni do zabrania jednego bagażu podręcznego o wymiarach 55x40x23 cm i wadze maksymalnej 10 kg. Ten rodzaj bagażu będzie zawarty w cenie biletu. Pasażerowie będą także mogli wnieść na pokład towary zakupione w strefie bezcłowej lotniska po kontroli bezpieczeństwa - poinformował w komunikacie Wizz Air. Nowe zasady obowiązują od poniedziałku.

Przed 29 października można było zabrać mały bagaż podręczny o wymiarach: 42x32x25 cm - bezpłatnie, duży bagaż podręczny o wymiarach 56x45x25 cm - płatny, bagaż rejestrowany - wymiary 149x119x171 cm - płatny i maks. 32 kg każda sztuka oraz przedmiot osobisty - wymiary: 40x30x18 cm z pierwszeństwem wejścia na pokład.

Nowe zasady ws. bagażu podręcznego w Wizz Air

Od poniedziałku nowe zasady wprowadzają oprócz tej jednej sztuki bagażu podręcznego, także możliwość zabrania do sześciu sztuk bagażu odprawionego, każda ważąca mniej niż 32 kilogramy - płatne, małą torbę o wymiarach: 40x30x18 cm - kiedy wykupimy usługę Wizz Priority (bagaż musi zmieścić się pod siedzeniem).

- Usługa ta gwarantuje pasażerowi, że jego bezpłatny bagaż podręczny (55x40x23 cm) będzie umieszczony w kabinie samolotu. Wizz Priority pozwala na uniknięcie kolejek w czasie boardingu i zapewnia pierwszeństwo wejścia na pokład - czytamy.

- Z powodu ograniczonego miejsca na pokładzie nie możemy zagwarantować transportu bagażu podręcznego w kabinie. W przypadku zbyt dużej ilości bagażu nadmiarowe sztuki mogą być umieszczone w luku bagażowym. W takim przypadku zalecamy wyjęcie z bagażu wszelkich wartościowych rzeczy - zastrzega przewoźnik.

Flota Wizz Aira to 86 samolotów typu Airbus A320 i A321 latających z 28 baz na ponad 500 trasach łączących 144 lokalizacje w 43 krajach. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

Czytaj więcej