Czytasz: Wizz Air likwiduje aż kilkanaście połączeń. W tym z Pyrzowic

Wizz Air likwiduje aż kilkanaście połączeń. W tym z Pyrzowic

Z jakich kierunków zrezygnował?

Wizz Air likwiduje kilkanaście połączeń lotów z Polski. Przewoźnik tnie loty z Katowic, Warszawy i Wrocławia oraz zmienia rezerwacje. Z jakich kierunków zrezygnował?

Zmiany mają nadejść już tej jesieni. Z systemu zniknęło 16 połączeń, w tym aż 6 z lotniska Chopina i 9 z Katowic. Jak donosi portal fly4free, jesienią na pokładzie Wizz Aira ze stolicy nie polecimy już do Wilna, Billund, Bazylei, Nicei, Porto i Lizbony. Niestety, zmiany dotkneły też lotów z Katowic. Z Pyrzowic nie polecimy już do do Memmingen, Malagi, Neapolu, Glasgow, Bari, Porto, Lizbony i na Teneryfę. Za to Agadir znika zarówno z Wrocławia jak i Katowic. Zmiany nastąpią już we wrześniu tego roku i potrwają do listopada. Pierwszymi zlikwidowanymi połączeniami z Katowic bedą kierunki do Glasgow i Memmingen. One idą na pierwszy ogień i znikną już we wrześniu.

Spółka potwierdza portalowi Bankier.pl, że nadal pozostaje zaangażowana w działalność w Polsce. Zapewnia, że pasażerowie, których loty zostały odwołane, są poinformowani o zmianach.

- Wizz Air stale monitoruje ruch na wszystkich trasach, aby oferować jak najniższe ceny swoich najpopularniejszych usług. Powszechną praktyką w branży lotniczej są zmiany częstotliwości lotów w zależności od sezonu oraz zainteresowania poszczególnymi trasami - podał przewoźnik w komunikacie.

CO Z PASAŻERAMI?

W internecie zawrzało. Klienci, których rezerwacje zostały całkowicie zmienione, czyli albo nie zgadzał sie termin wylotu, albo punkt docelowy - odchodzą od zmysłów. Okazuje sie jednak, że pasażerowie, których dotyczą powyższe zmiany są o nich informowani i skorzystają z rekompensaty.

Mogą skorzystać z innych połączeń, otrzymać zwrot kosztów lub 120% wartości rezerwacji na konto WIZZ. Wizz Air obsługując 160 tras do 30 krajów w siatce połączeń z Polski, wprowadzając w tym roku 21 nowych tras pozostaje zaangażowany w działalność na rynku w Polsce.