Silesion.PL

serwis informacyjny

Wisła Płock rozpoczyna zgrupowanie w Warce. 17-letni Lodziński z profesjonalnym kontraktem

Wisla Plock Oskar Lodzinski

Wisla Plock Oskar Lodzinski

W środę 30 czerwca Wisła Płock wyjechała na obóz przygotowawczy do Warki.

W kadrze znalazło się łącznie 28 zawodników – czterech bramkarzy, dziewięciu obrońców, dwunastu pomocników oraz trzech napastników. Podczas 10-dniowego zgrupowania drużynę, oprócz codziennych zajęć treningowych, czekają również trzy sparingi. Przypomnijmy, że w najbliższą sobotę 3 lipca o godzinie 18:00 w Kielcach płocczanie zmierzą się z Omonią Nikozja, następnie w Warce rozegrają mecze z Widzewem Łódź (7 lipca, godzina 12:00) i Skrą Częstochowa (10 lipca, 11:00).

Po zakończeniu obozu podopiecznych trenera Macieja Bartoszka czekać będzie jeszcze gra kontrolna z Arisem Limassol (17 lipca, godzina 18:00). 24 lipca o godzinie 20:00 Nafciarze rozpoczną ligowe zmagania meczem z Legią w Warszawie.

Kadra na obóz przygotowawczy w Warce

– Bramkarze:

1. Krzysztof Kamiński

2. Bartłomiej Gradecki

3. Michał Oczkowski

4. Oskar Lodziński

– Obrońcy:

1. Marcel Błachewicz

2. Piotr Tomasik

3. Anton Krivotsyuk

4. Jakub Rzeźniczak

5. Damian Michalski

6. Milan Obradović

7. Beniamin Czajka

8. Kristián Vallo

9. Damian Zbozień

Pomocnicy:

1. Jakub Paciorek

2. Luka Šušnjara

3. Rafał Wolski

4. Mateusz Szwoch

5. Damian Rasak

6. Dušan Lagator

7. Filip Lesniak

8. Fryderyk Gerbowski

9. Dawid Kocyła

10. Piotr Pyrdoł

11. Bartosz Zynek

12. Brian Galach

Napastnicy:

1. Patryk Tuszyński

2. Adrian Szczutowski

3. Mateusz Lewandowski

Sztab szkoleniowy:

1. Maciej Bartoszek – trener

2. Łukasz Nadolski – asystent trenera

3. Dariusz Pietrasiak – asystent trenera

4. Maciej Sikorski – trener bramkarzy

5. Daniel Iwanowski – drugi trener bramkarzy

6. Mateusz Oszust – trener przygotowania fizycznego

7. Karol Wojewoda – analityk

8. Magdalena Rosińska – kitman

9. Katarzyna Grzybowska – masażysta

10. Krzysztof Mysera – masażysta

11. Jakub Niedomagała – fizjoterapeuta

12. Piotr Soczewka – kierownik drużyny

13. Paweł Magdoń – dyrektor sportowy

Obsługa medialna:

1. Mateusz Ludwiczak

2. Sebastian Wiciński

3. Rafał Wyrzykowski

*Jednocześnie informujemy, że Radosław Cielemęcki do swoich kolegów na obozie dołączy w czwartek 1 lipca.

Jeden z wyróżniających się adeptów Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisła Płock Oskar Lodziński podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z naszym klubem!

17-letni bramkarz na co dzień trenuje w roczniku 2004 Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisła Płock. Ma za sobą bardzo dobry sezon, co zaowocowało uczestnictwem na zimowym obozie przygotowawczym z Wisłą II Płock. Lodziński docelowo będzie szkolił się pod skrzydłami trenerów Marka Brzozowskiego i Daniela Iwanowskiego w drugim zespole Nafciarzy, jednak może również liczyć na częste konsultacje w pierwszej drużynie u trenera Macieja Sikorskiego.

– Oskar ciężko pracował na treningach, pokazywał się z dobrej strony, imponował ambicją, ale i skromnością. Mam nadzieję, że to dopiero początek jego dalszego rozwoju. Zgodnie z naszą wizją duży nacisk kładziemy na rozwój szkolenia, rozwój akademii. Patrzymy w przyszłość, inwestujemy w każdą komórkę w klubie, co już przynosi odpowiednie rezultaty – czy to na płaszczyźnie szkoleniowej, ale też sportowej czy wizerunkowej. Wierzę, że tego typu pięknych historii, jak ta z Oskarem, będzie jeszcze więcej – powiedział prezes Wisły Płock Tomasz Marzec.

Lodziński podpisał z Wisłą Płock 3-letni kontrakt, ale to nie jedyna nagroda za ambicję i ciężką pracę na treningu. Wyróżniający się bramkarz znajdzie się w kadrze na obóz przygotowawczy pierwszego zespołu płocczan w Warce.

– To sygnał dla innych adeptów naszej akademii. Trenujcie ciężko, dbajcie o zdrowie, dawajcie z siebie wszystko. Praca, ambicja i pokora zawsze zostaną docenione i mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości nasi wychowankowie będą stanowić o sile Wisły Płock – dodał na zakończenie Marzec.

fot. Sebastian Wiciński

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023