Czytasz: Wiosenne zwycięstwo GKS Tychy!

Wiosenne zwycięstwo GKS Tychy!

02:35
4,5 tysiąca wiernych fanów piłki nożnej kibicowało na stadionie w Tychach.

GKS Tychy pokonał drużynę z Kluczborka 4:2. Bohaterem tyskiego zespołu został Jakub Świerczok, który zdobył aż trzy bramki.

Obie drużyny były mocno zdeterminowane w walce o punkty, a co za tym idzie - utrzymanie w tabeli. Po ostatniej przegranej z Górnikiem Zabrze tyscy zawodnicy musieli się pozbierać. Trójkolorowym udało się wygrać z klubem MKS Kluczbork dzięki bramce Łukasza Grzeszczyka i trzem golom Kuby Świerczoka.  Bez wątpienia tyscy piłkarze zawdzięczają swój sukces trenerowi Jurijemu Szatałowowi, jak i wiernym kibicom, którzy dopingowali drużynę z Tychów z każdej strony stadionu.

ODSZUKAJ SIĘ NA ZDJĘCIACH Z MECZU

MECZ DEDYKOWANY KOBIETOM

Na stadionie miejskim w Tychach zebrało się ponad 4,5 tysiąca wiernych fanów piłki nożnej. "To tyski klub, to GKS, będziemy z Tobą aż po życia kres" - skandowali kibice tyskiej drużyny. Wśród kibiców spory odsetek stanowiły kobiety, które osobiście zostały zaproszone przez piłkarzy GKS Tychy na sobotnie spotkanie.

Dzień kobiet w Tychach
Dzień kobiet w Tychach

Zawodnicy klubu w Dzień Kobiet rozdawali paniom tulipany, tym samym zachęcając je do wspólnego kibicowania drużynie podczas meczu z MKS-em.

ZOBACZ WIDEO 360

STADION DLA KAŻDEGO

W czasie meczu dużym zainteresowaniem wśród kibiców cieszyła się bezpieczna strefa wyznaczona dla rodzin z dziećmi.  Dzięki niej dorośli, jak i najmłodsi  kibice mogli w spokoju, z dala od tzw. młynu, dopingować piłkarzy GKS-u Tychy. Wśród wiernych fanów klubu znaleźli się również osoby niepełnosprawne.

Kolejny mecz GKS-u Tychy planowany jest na 18 marca. Wówczas tyska drużyna będzie walczyć o kolejne punkty z Olimpią Grudziądz.

Czytaj więcej