Czytasz: Piękno jeździectwa, ale także pasja i miłość do koni

Piękno jeździectwa, ale także pasja i miłość do koni

Już 12 maja kolejny Puchar Omegi.

Cykl zawodów Pucharu Omegi odbywa się dwa razy w roku – wiosną i jesienią. Dzięki nim swoje umiejętności zaprezentować mogą starsi i młodsi miłośnicy jeździectwa. Puchar Omegi jest również elementem cyklu przygotowań zawodników klubu do takich imprez jak Mistrzostw Polski WKKW czy Akademickie Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody oraz w ujeżdżeniu.

Puchar Omegi jest wydarzeniem, które ma na celu przybliżyć mieszkańcom Rudy Śląskiej i okolic ideę i piękno jeździectwa nie tylko w wymiarze sportu, ale także jako sztuki, pasji i miłości do koni. Corocznie odbywająca się impreza oprócz rywalizacji sportowej jest okazją do spędzania czasu w przyjaznej i rodzinnej atmosferze. Zawody odbywają się w Stajni Omega przy ul. Władysława Jagiełły 8 w Rudzie Śląskiej.

Naszą ideą jest promowanie jeździectwa wśród mieszkańców Górnego Śląska. Dążymy do tego, by dotrzeć z ideą naszego Klubu do jak szerszego grona. Stąd cyklicznie organizujemy zawody Puchar Omegi, które ze względu na przyjazną atmosferę i rodzinny charakter cieszą się dużą popularnością.

- Zależy nam na tym, żeby jeździectwo miało coraz więcej lokalnych amatorów - mówi Karolina Bednarek - Warzybok, organizatorka zawodów.

Zawody rozgrywane będą w dwóch konkurencjach: skoki przez przeszkody oraz ujeżdżenie.

Planowany harmonogram imprezy:

11:30 Konkurs ujeżdżenia

13:40 Dekoracja zwycięzców

14:00 Konkurs skoków przez przeszkody

15:00 Dekoracja zwycięzców