Czytasz: Motorem do kościoła
Sandomierz ma swojego Ojca Mateusza, a Tychy - księdza Michała, który zaprosił do swojej parafii setki motocyklistów, już po raz siódmy.

Sobotnie przedpołudnie, spokojna dzielnica Mąkołowiec w Tychach przeżywa najazd motocyklistów. Od komara przez harleya, ścigacze, na wdzięcznych miejskich skuterach kończąc. Dużo skóry, najczęściej czarnej i blaszek. Być może na kamizelce po dzisiejszym dniu przybędzie kolejna pamiątka - “blaszka” ze zlotu w Wikowyjach, tylko nie tej miejscowości z serialu “Ranczo” emitowanego w TVP 1, w którym główne role grał Cezary Żak, ale tych, które stanowią dzielnicę Tychów.

VII Wilkowyjskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego - zobacz zdjęcia:

To właśnie do tutejszej parafii Matki Bożej Królowej Aniołów pielgrzymowali dumnie ulicami miasta motocykliści. Z Gliwic, Katowic, Rybnika, ale też z sąsiednich województw. Nie odstraszyła ich niepewna pogoda, przyjechali na specjalne zaproszenie gospodarza. Ksiądz Michał Macherzyński, proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Aniołów, zaprosił swoich kolegów i koleżanki do tego, aby wspólnie rozpocząć sezon. Po paradzie wszyscy wzięli udział w specjalnej mszy świętej poświęconej motocyklistom. Nie mogło być inaczej, to już wilkowyjska tradycja, w którą zaangażowani są także mieszkańcy okolicznych domów, udostępniając swoje podwórka jako parkingi. Przed kościołem stały setki motocykli, a w środku też nie brakowało motoryzacyjnych akcentów - przy ołtarzu złożono w rzędach kaski, a podczas mszy modlitwy o to, aby z każdej przejażdżki szczęśliwie wrócić do domu.

Start z dzielnicy Mąkołowiec - VII WILKOWYJSKIE ROZPOCZĘCIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO:

Czytaj więcej