Czytasz: Wierni modlą się o przebaczenie

Wierni modlą się o przebaczenie

W Kalwarii Panewnickiej organizowane są modlitwy ekspiacyjne. Wierni proszą o przywrócenie jedności z Bogiem.

Tydzień temu nieznani wciąż sprawcy wymalowali na kościelnych figurach męskie genitalia i napisy wychwalające szatana.

Wierni z katowickich Panewnik są oburzeni. Napisy wciąż nie zniknęły. Do czasu wydania pozytywnej decyzji przez konserwatora zabytków nie można ruszyć z pracami restauracyjnymi. Figury okryto czarną folią. 

W Kalwarii w Panewnikach pojawiają się wierni, którzy modlą się o przebaczenie. W piątek odbyły się modlitwy ekspiacyjne, które mają za zadanie przywrócenie jedności z Bogiem naruszonej grzechem. 

Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej w nocy z piątku na sobotę, o czym poinformowała na swoim profilu na Facebooku Parafia św. Ludwika i Wniebowzięcia NMP w Panewnikach.

– Akt wandalizmu z obrazą uczuć religijnych. Prawdopodobnie z piątku na sobotę (22/23.02.2019) dokonano tego zbeszczeszczenia czterech kaplic różańcowych na Kalwarii Panewnickiej. Może ktoś potrafi wskazać sprawców. Każda informacja jest ważna. Może nadszedł już czas aby zamykać Kalwarię – czytamy na Facebooku.

Pod wpisem zamieszczono setki komentarzy, w których wywiązała się gorąca dyskusja (pisownia oryginalna):

Szatan rzadzi swiatem, niektorym juz rozum odebral ….osoba wierzaca ,chrzescijanin nigdy nie wpadnie na pomysl zrobienia takiego haniebnego czynu

Żałosne dzieciaki . Kał zamiast mózgów . Wydaje im się że są zdobywcami świata . Zdobywają jedynie szczyty głupoty . A ci którzy im przyklaskują są im podobnym szambem

Gdy dzień sądu nadejdzie każdy otrzyma zapłatę za swe uczynki dobre i złe

Niech każdy wierzy w co tam chce czy to w niebiosa czy szatana w makaron czy w ufo!!?Ale po jakiego grzyba demolowac niszczyć coś co stoi od lat co jest ważne dla osób wierzących czysty idiotyzm żeby Wam ręce odpadly

Policjanci z katowickiej komendy miejskiej poszukują osób podejrzewanych o uszkodzenie stacji drogi krzyżowej na terenie parafii w Panewnikach. Sprawcy zostali zarejestrowani przez kamery monitoringu. Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości osób widocznych na nagraniu.