Czytasz: Wiemy, kiedy Tom Hanks dostanie malucha!

Wiemy, kiedy Tom Hanks dostanie malucha!

Bielsko-Biała spełni marzenie gwiazdora. Tom Hanks dziękuje. Zobaczcie film.

- Odsłonięcie Fiata 126 p. dla Toma Hanksa nastąpi w dniu jego 61. urodzin, czyli 9 lipca. Jest to data ostateczna i nieodwołalna. Odsłonięcie nastąpi pod C.H. Gemini Park w Bielsku-Bialej. Zaczynamy o godz. 10. Zaplanowaliśmy na ten dzień mnóstwo atrakcji, będzie też wielu ciekawych gości. Całe miasto będzie hucznie obchodzić jego urodziny – informuje Monika Jaskólska, inicjatorka akcji Bielsko-Biała dla Toma Hanksa.

Przypomnijmy, pod koniec listopada 2016 roku bielszczanka Monika Jaskólska zainicjowała zbiórkę pieniędzy na zakup Fiata 126 p dla Toma Hanksa, po tym, jak w sieci pojawiły się zdjęcia, na których znany aktor pozuje z maluszkiem.

Samochód dla dla aktora został zakupiony w Suwałkach i przewieziony do Bielska-Białej, gdzie obecnie przebywa w warsztacie. Auto wyprodukowano 43 lata temu.

- Remont potrwa do maja. Wtedy polecimy z nim do Los Angeles. Linie lotnicze Lot zadeklarowały, że przetransportują go bezpłatnie – mówiła parę miesięcy temu Monika Jaskólska. I dodała, że Tom Hanks chce osobiście odebrać Fiata 126p.


- Skontaktowała się ze mną menedżerka aktora. W mejlu napisała, że akcja mu się bardzo podoba. Zacytowała słowa Hanksa, że jest zainteresowany odebraniem auta w Stanach Zjednoczonych i liczy, że przyjadę, abyśmy razem wsadzili kluczyki do stacyjki – powiedziała Monika Jaskólska.

W mejlu gwiazdor przyznał także, że nieco żartował sobie z samochodu, pozując do zdjęc z ''maluszkami''.

- Napisał, że gdzieś w tyle głowy pojawiło się marzenie, by mieć takie auto. Nie przypuszczał, że ktoś zorganizuje taką akcję. Bardzo go ona poruszyła – powiedziała bielszczanka.

Odzew bielszczan, mieszkańców i przedsiębiorców, był entuzjastyczny. Pieniądze ze zbiórki zasilą konto bielskiego szpitala pediatrycznego. Akcję wsparł m.in. Rafał Sonik, przedsiębiorca i sportowiec, który sfinansował zakup i remont samochodu.

 

 

Czytaj więcej