Czytasz: Wiemy jak kupić bilet na koncert noworoczny w Wiedniu

Wiemy jak kupić bilet na koncert noworoczny w Wiedniu

Od dziś do 28 lutego można próbować zdobyć bilet na koncert noworoczny w Wiedniu w 2018 roku.

Filharmonicy Wiedeńscy co roku 1 stycznia grają ten koncert w Złotej Sali Musikverein, a cały świat podziwia to wydarzenie i w ten sposób świętuje pierwszy dzień nowego roku. Ze Śląska do Wiednia blisko, więc może spróbujecie się wybrać za rok. 

Niestety, ze względu na duże zainteresowanie publiczności z całego świata, biletów na koncert noworoczny w Wiedniu w 2018 roku nie można ot tak kupić. Bilety na  koncerty noworoczne rozdzielane są wyłącznie w drodze losowania spośród osób, które założą konto na stronie internetowej filharmoników wiedeńskich (www.wienerphilharmoniker.at). W pierwszym dniu rejestracji, 2 stycznia br. zgłosiło się po nie ponad 30 tys. chętnych.  Losowanie biletów na koncert noworoczny w Wiedniu odbędzie się w marcu.

W taki sposób, jak twierdzą przedstawiciele wiedeńskich filharmoników, wszyscy wielbiciele muzyki na całym świecie mają równe szanse na pożądane bilety. Od 2 do 28 lutego 2017 roku przyjmuje się zgłoszenia do udziału w losowaniu biletów na koncert próbny (30 grudnia 2017, godz. 11.00), na koncert sylwestrowy (31 grudnia 2017, godz. 19.30) i na koncert noworoczny (1 stycznia 2018, godz. 11.15).

Na koncie po zalogowaniu na stronie www.wienerphilharmoniker.at dostępne będą informacje o prenumeracie newslettera, zakupach lub o statusie losowania. Zakładanie konta zajmuje  kilka minut i może być wykonywane w każdej chwili do 28 lutego. Nie ma znaczenia kiedy w tym czasie to zrobimy.

Po zalogowaniu na osobiste konto można wybrać koncerty i kategorie miejsc. Na każdy koncert można zarejestrować się tylko jeden raz. Jeżeli chodzi o koncert noworoczny, liczba biletów, jaką może wykupić każdy użytkownik, ograniczona jest do dwóch sztuk. Na pozostałe koncerty można kupić ich więcej.

Ceny za bilety na koncert noworoczny w Wiedniu 1 stycznia 2018 roku wahają się od 35 do 1090 euro, za koncert sylwestrowy – od 25 do 800 euro, a za koncert próbny – od 20 do 450 euro. W ramach wszystkich trzech koncertów wykonywany będzie taki sam repertuar. Status losowania można sprawdzić w każdej chwili w profilu użytkownika. Zmiany dotyczące zgłoszenia się do udziału w losowaniu można wykonywać tylko w okresie przyjmowania zgłoszeń, czyli od 2 stycznia do 28 lutego 2017.

Informacje o wynikach losowania pojawią się w marcu na koncie użytkownika oraz zostaną przesłane e-mailem. Dzień, w którym zgłoszony zostanie wniosek do udziału w losowaniu nie wpływa na prawdopodobieństwo sukcesu.

Uczestnicy, którzy zapisują się 2 stycznia, mają takie same szanse na zdobycie biletu jak osoby, które rejestrują się 28 lutego. Wzięcie udziału w losowaniu internetowym jest jedyną możliwością otrzymania biletów na owe koncerty! Nie uwzględnia się zamówień przesłanych drogą pocztową lub mailową.

Wiadomo już, że 1 stycznia 2018 roku wiedeńskich filharmoników poprowadzi Riccardo Muti, jeden z najsłynniejszych dyrygentów. Koncert noworoczny filharmoników wiedeńskich organizowany  jest nieprzerwanie od początku II wojny światowej. Poświęcony jest głównie kompozytorom z rodziny Straussów (Johannom Straussom ojcu i synowi oraz Józefowi i Eduardowi), ale zawiera także utwory innych kompozytorów.

Pierwszy raz koncert noworoczny w Wiedniu wykonany był w przeddzień Nowego Roku, 31 grudnia 1939, następne – począwszy od 1 stycznia 1941 koncerty odbywały się regularnie w Nowy Rok. Tradycyjnie wykonywane są podczas tego koncertu walc „Nad pięknym modrym Dunajem” (od 1945) i „Marsz Radetzky'ego” (od 1946). Sala koncertowa przystrajana jest kwiatami dostarczanymi tradycyjnie od 1980 w darze z włoskiego miasta San Remo.

Filharmonicy Wiedeńscy - to wirtuozi należący do pierwszej ligi muzyków międzynarodowych scen. Orkiestrą dyrygują światowej klasy dyrygenci. Co roku jest zapraszany ktoś inny. W roku 2016, 1 stycznia orkiestrę prowadził Gustavo Dudamel.

Ważne! Płatność za koncert noworoczny uiszcza się dopiero po wylosowaniu.

Czytaj więcej