Czytasz: Wiemy, co powstanie na miejscu marketu-widmo!

Wiemy, co powstanie na miejscu marketu-widmo!

Sosnowiecki market-widmo... znika! Teren dawnego Auchan przy S86 dostanie jednak nowe życie. Co tu powstanie?

Sosnowiczanie często pół żartem, pół serio mówią, że to miejsce jest przeklęte - wybudowany w teoretycznie doskonałej lokalizacji hipermarket, przynosił kolejnym właścicielom wyłącznie straty i udrękę. Kiedyś był tu Geant, potem Real i Auchan. Przez ostatnich kilka lat, hipermarket przy S86 w Sosnowcu straszył złowieszczą pustką i stopniowo zarastającym parkingiem. Wygląda na to, że ktoś postanowił jednak podjąć wyzwanie i spróbować wykorzystać to miejsce - od paru dni sosnowiecki kolos zaczął bowiem znikać!

ZOBACZ:

- Nie będzie żadnej widowiskowej akcji wyburzania - mówi nam Rafał Łysy, rzecznik Urzędu Miasta w Sosnowcu. - Ekipa zdecydowała się na stopniowe rozbieranie obiektu i przygotowanie terenu pod nową inwestycję - dodaje. Co nią będzie? Okazuje się, że w miejscu marketu-widmo powstanie... centrum logistyczne!

- Nowi inwestorzy mają na zbudowanie go trzy lata, ale wiem, że zamierzają się z tym uporać znacznie szybciej - mówi Łysy. - Jest szansa, że centrum ruszy już za kilka miesięcy.

Na razie nie ujawniono, kto jest tajemniczym inwestorem. Nieoficjalnie mówi się jednak, że chodzi o filię pewnego amerykańskiego giganta.

Czytaj więcej