Czytasz: Szyją pościel dla najmniejszych pacjentów

Szyją pościel dla najmniejszych pacjentów

Materiały, z których szyta będzie pościel, dostarczyły... przedszkolaki. Możecie pomóc w akcji.

Do najmniejszych pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka trafią wkrótce nowe kolorowe prześcieradełka, rożki i kokony. Wszystko dzięki akcji szycia pościeli, którą wspólnie ze szpitalem zorgaznizowało bytomskie przedszkole TIKA.

Na pomysł akcji wpadła Joanna Perlak-Piątek, psycholog w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

- Potrzeby naszego szpitala są duże, to nie tylko aparatura, ale również rzeczy mniejszego kalibru, np. właśnie pościel. Cieszę się, że przedszkole TIKA, z którym wcześniej współpracowaliśmy przy organizacji Dnia Wcześniaka, znów pozytywnie odpowiedziało na naszą prośbę.      

- To kolejny społeczny projekt, w który się zaangażowaliśmy - potwierdza Anna Stajno, dyrektor Przedszkola Niepublicznego TIKA z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi. 

- Nie musieliśmy specjalnie zachęcać rodziców czy nauczycieli do pomocy - wszyscy jesteśmy wrażliwi na potrzeby chorych dzieci. O akcji wiedzą też nasi uczniowie, dla nich to również właściwy przykład działania na rzecz innych.

Materiały, z których szyta jest pościel, dostarczyło przedszkole TIKA. Plan jest ambitny, bo zakłada uszycie 100 dziecięcych prześcieradełek oraz 80 kolorowych rożków dla noworodków. Z myślą o dzieciach urodzonych przedwcześnie wolontariusze uszyją też 50 gniazdek-kokonów.

Do maszyn do szycia zasiedli nauczyciele oraz rodzice przedszkolaków oraz osoby spoza przedszkola.

Wielkie szycie pościeli dla małych pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka odbywa się w Malinova Atelier (Bytom, ul. Moniuszki 6/5). Początek w poniedziałek 19 lutego o godz. 11.00. Akcja potrwa do piątku 23 lutego.

Czytaj więcej