Czytasz: O tym filmie mówią wszyscy! Zobacz gwiazdy na premierze ,,Zimnej Wojny" w Katowicach

O tym filmie mówią wszyscy! Zobacz gwiazdy na premierze ,,Zimnej Wojny" w Katowicach

Szyc, Kot, Kulig, Pawlikowski odwiedzili Katowice.

O tym filmie mówią wszyscy. W kinie Kosmos w Katowicach odbyła się wczoraj śląska premiera filmu ,,Zimna Wojna". To będzie jeden z najgłośniejszych filmów ostatnich lat. Film zdobył serca fanów na całym świecie, jeszcze zanim wszedł do kin. Na uroczystej premierze gośćmi specjalnymi były gwiazdy i sam reżyser, zdobywca nagrody za reżyserię w Cannes - Paweł Pawlikowski. Oprócz reżysera spotkać można było producentkę - Ewę Puszczyńską, operatora Łukasza Żala oraz odwórców głownych ról: Tomasza Kota, Joannę Kulig i Borysa Szyca.

Zobacz zdjęcia:

 

- Specyfika tych filmów, które ja robię polega na tym, że szukamy lokalizacji tak długo aż znajdziemy. W większości filmów nie ma takiego podejścia. No i znaleźliśmy Rudy Raciborskie, a tam piękny opuszczony amfiteatr, muszlę koncertową. Ciągle szukaliśmy, a tam w końcu zaiskrzyło - opowiada Paweł Pawlikowski.

Produkcję „Zimnej wojny” współfinansował Śląski Fundusz Filmowy, a film był częściowo realizowany w województwie śląskim, m.in. właśnie w Rudach Raciborskich. Wydarzenia pokazane w filmie rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku w Polsce i Europie. Czarno-biały film opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi - młodej tancerki Zuli oraz pianisty Wiktora. Oboje z jednej strony bardzo często nie potrafią się ze sobą porozumieć, z drugiej – coś ich do siebie wzajemnie przyciąga na tyle mocno, że nie mogą bez siebie żyć. Nagrodzona Złotą Palmą za reżyserię „Zimna wojna” trafi do polskich kin 8 czerwca. 

Czytaj więcej