Silesion.PL

serwis informacyjny

Wielkie grzmoty podczas EFM SHOW! Poznaliśmy zwycięzców Gali – relacja

Oktagon klatka MMA

9 kwietnia odbyła się Gala organizowana przez Federację EFM SHOW. W oktagonie wiele emocji kibicom dostarczyli między innymi duet Pasternak – Różański czy też pojedynek do upadłego – Wołowik vs. Szachta. Kto wygrał swoje starcia?

Gala EFM SHOW to nowa alternatywa na polskiej scenie MMA. Zespół doświadczonych ekspertów, w skład których wchodzi między innymi Norbert Sawicki oraz Michał Materla, stworzył widowisko łączące nie tylko wielkie sportowe emocje, ale również świetną rozrywkę. Co wyróżnia EFM SHOW na polskiej scenie sztuk walki? Przede wszystkim to, że tu liczą się talent i umiejętności.

Galę, podobnie jak i kolejną zaplanowaną na 5 czerwca, obejrzeć można było dzięki platformie PPV. Składała się ona z trzynastu walk zarówno bardzo znanych postaci na scenie MMA w Polsce, jak i zagranicznych fighterów i tych, którzy dopiero zbierają doświadczenie w oktagonie.

Wyniki Gali EFM SHOW

Starcia 9 kwietnia rozpoczęły się od walki Oleksiego Polischcuka z Islamem Mayrasultanovem. Pierwszy ogień nie oznaczał jednak, że parzyć będzie mniej – walkę przerwał sędzia w drugiej rundzie!

• Oleksii Polischuck vs. Islam Mayrasultanov

ZWYCIĘZCA: OLEKSII POLISCHUCK

Kolejni do oktagonu weszli Jose Torres i Giorgi Esiava. Szybkie uderzenia i mocne ataki były ozdobą tego starcia. Wygrywa w drugiej rundzie przez TKO Jose Torres.

• Jose Torres vs Giorgi Esiava

ZWYCIĘZCA: JOSE TORRES

Podczas EFM SHOW nie zabrakło kobiecej strony sztuk walki. Tę zaprezentowały Magdalena Loska i Kaylee Vos. Jak to w przypadku każdej rywalizacji kobiecej, zaangażowanie zawodniczek było ogromne! Kaylee Vos wygrała jednogłośną decyzją sędziów.

• Magdalena Loska vs Kaylee Vos

ZWYCIĘZCA: KAYLEE VOS

Emocji nie zabrakło również w przypadku walki Tuomasa Gronvall z Marcinem Maleszewskim. W trzeciej rundzie jednogłośną decyzją sędziów wygrywa Tuomas Gronvall.

• Marcin Maleszewski vs. Tuomas Gronvall

ZWYCIĘZCA: TUOMAS GRONVALL

Rywalizacja przeniosła się również do najmniejszego ringu świata by emocje były jeszcze większe. Na powierzchni 9 metrów kwadratowych (3×3) zmierzyli się ze sobą Piotr Wołowik i Szymon Broncel. Widowisko, w którym trzecia runda trwała do upadłego – w tym przypadku było to ponad 16 minut! Walkę przerwał sędzia.

• Piotr Wołowik vs. Szymon Broncel

ZWYCIĘZCA: SZYMON BRONCEL

Drugą parą, która swoją walkę stoczyła w klatce o wielkości 3×3 metry byli Michał Mazur i Bartosz Szachta. Pojedynek wyglądał zupełnie inaczej i skończył się już w pierwszej rundzie – nokaut techniczny.

• Michał Mazur vs Bartosz Szachta

ZWYCIĘZCA: MICHAŁ MAZUR

Wracamy do formuły CAGE MMA. Walkę stoczyli Arkadiusz Kaszuba i Patryk Grzemski. Rywalizacja była wyrównana, ale do pewnego momentu. Kopnięcie z obrotu Kaszuby zakończyło pojedynek.

• Arkadiusz Kaszuba vs Patryk Grzemski

ZWYCIĘZCA: ARKADIUSZ KASZUBA

Na ciężkie grzmoty czekali ci, którzy oglądali walkę Tomasza Janiszewskiego z Markiem Samociukiem. Walka potrwała pełne trzy rundy, a o wyniki zadecydowali sędziowie.

• Tomasz Janiszewski vs. Marek Samociuk

ZWYCIĘZCA: MAREK SAMOCIUK

Kolejne starcie to Igor Michaliszyn vs. Georgi Valentinow. Bułgar chciał udowodnić, że idąca za nim popularność to nie jest przypadek! Walka zakończona jednak w pierwszej rundzie, kiedy to sędzia przerwał pojedynek po gilotynie w wykonaniu Michaliszyna.

• Georgi Valentinov vs Igor Michaliszyn

ZWYCIĘZCA: IGOR MICHALISZYN

W formule K1 zmierzyli się ze sobą Daniel Iliev i Damian Ostęp. 5 rund po 2 minuty. Mocna walka, mocni zawodnicy. O wyniku zdecydowała punktacja sędziów.

• Damian Ostęp vs. Daniel Iliev

ZWYCIĘZCA: DANIEL ILIEV

Z każda kolejną minutą emocje były jeszcze większe. Co-main Eventem EFM SHOW było starcie Daniela Skibińskiego z Irlandzkim wojownikiem Johnem Michaelem Sheilem. Wielu fanów „Skiby” jednoznacznie wskazywało na faworyta. Już podczas pierwszej rundy szybko to zweryfikowano – na korzyść Polaka.

• Daniel Skibiński vs John Michael Sheil

ZWYCIĘZCA: DANIEL SKIBIŃSKI

W formule Super Fight oglądający mogli się cieszyć starciem dwóch niezwykle cenionych postaci świata kulturystki. Rywalizacja na linii Akop Szostak – Radosław Słodkiewicz zakończyła się w 3 rundzie przez TKO Szostaka.

• Akop Szostak vs Radosław Słodkiewicz

ZWYCIĘZCA: AKOP SZOSTAK

Walką wieczoru było stracie Michała Pasternaka i Macieja Rożańskiego. Panowie mieli się spotkać w oktagonie już kilka miesięcy temu. Ostatecznie do walki nie doszło, co sprawiło, że napięcie między zawodnikami urosło. Po niezwykle zaciętej walce, ukazującej niesamowitą technikę obu zawodników, jednogłośną decyzją zwyciężył Różański.