Czytasz: Wielki sukces architekta z Katowic

Wielki sukces architekta z Katowic

Konior Studio zaprojektuje budynek filharmonii w czeskim Brnie.

Konior Studio, Nagata Acoustics i Architekti Hruša zaprojektują Nową Filharmonię w Brnie. Kontrakt podpisano w słynnej Willi Tugendhat projektu Miesa van der Rohe. 

Czesi zachwycili się NOSPRem

Czechów zachwycił projekt katowickiej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Objechali całą Europę i ostatecznie wybrali pracownię Tomasza Koniora z Katowic do zaprojektowania sali koncertowej w Brnie.

Konior Studio wygrała konkurs na projekt sali koncertowej i budynku filharmonii w Czechach. Architekt znów będzie współpracował z ekspertami z Nagata Acoustics, tak jak w Katowicach. W Brnie powstanie największa sala koncertowa od czasów drugiej wojny światowej.

Otwarta zostanie za około trzy lata

Przed Studiem teraz dwa lata projektowania i dwa lata budowy sali. To teraz najważniejszy temat w Konior Studio. Sala na 1250 miejsc pojawi się w centrum miasta, budynek ma stanąć na istniejącym już garażu i zostać połączony ze starym budynkiem filharmonii. 

Filharmonia w Brnie zostanie otwarta na przełomie 2020/21 roku. Czeskie Ministerstwo Kultury ma przeznaczyć na ten cel 600 milionów koron.

***

Konior jest autorem projektu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej "Symfonia". W Warszawie powstaje też szkoła muzyczna z salą koncertową jego projektu.

Czytaj więcej