Silesion.PL

serwis informacyjny

Wielki mecz w TVP Sport. Najlepsi ampfutboliści Europy zmierzą się w Krakowie.

SIL esion pl

SIL esion pl

Już w sobotę i niedzielę ampfutbolowa reprezentacja Polski zmierzy się w towarzyskim dwumeczu z Turcją. Dwaj faworyci mistrzostw Europy zmierzą się w sprawdzianie przed mistrzostwami kontynentu. Mecze na żywo pokaże TVP Sport.

– Uważam Turcję za najlepszy zespół na świecie. To fantastyczne, że możemy się teraz z nimi zmierzyć. Mam nadzieję, że kolejny raz spotkamy się już w finale Euro 2021 – mówi przed meczami towarzyskimi w Krakowie Marek Dragosz, selekcjoner reprezentacji Polski. Słowa trenera podkreślają gwarancję najwyższego poziomu najbliższych sparingów.

Przedsmak ampfutbolowych mistrzostw Europy w Krakowie (12-19 września) odbędzie się bez publiczności na trybunach stadionu Prądniczanki, ale za to z tłumem widzów śledzących mecz na żywo w TVP Sport. Kibice już wcześniej udowodnili, że chętnie oglądają zmagania Polaków, a dziesiątki tysięcy ludzi oglądających mecze Biało-Czerwonych podczas mistrzostw świata w Meksyku, gdy w Polsce był środek nocy, pozostały przy kadrze do dziś. To dowód na to, że ampfutbol to bardzo widowiskowa dyscyplina, która wciąga.

Reprezentanci Polski liczą więc na duże wsparcie kibiców sprzed telewizora, zwłaszcza, że dla zawodników to ważny, być może najważniejszy, sprawdzian przed wrześniowymi mistrzostwami Europy. Prawdopodobnie wówczas kibice już będą mogli zasiąść na trybunach krakowskich stadionów.

Towarzyskie mecze Polska – Turcja odbędą się w sobotę i niedzielę, 8-9 maja. Oba spotkania rozpoczną się o 13:15. Transmisję przeprowadzi TVP Sport.

DWUMECZ POLSKA-TURCJA. Kraków, 08-09.05.2021.

Stadion KS Prądniczanka, świętego Andrzeja Boboli 5, 31-408 Kraków.

Sobota 08.05.2021

13.15 Polska – Turcja – transmisja w TVP Sport

Niedziela 09.05.2021

13.15 Polska – Turcja – transmisja w TVP Sport

Współorganizator meczów: Miasto Kraków

Partner Główny Reprezentacji Polski: Energa Grupa ORLEN
Oficjalni Sponsorzy: RL9 Coffee
Oficjalni Partnerzy: forBET, NAC, Rolimpex

Partner Logistyczny: IFB

Partner Medyczny: Ottobock Polska

Partner Ortopedyczny: Rehasport
Partner Techniczny: Vita-Sport
Partnerzy: PZPN, Pentagon Research, Poczta Polska
Dofinansowanie ze środków: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024