Czytasz: Wielkanocne jaja posłanki PiS

Wielkanocne jaja posłanki PiS

Ewa Malik zasłynęła już życzeniami bożonarodzeniowymi. Teraz jest szybsza od zajączka!

W tym roku śniadanie wielkanocne przypada w Prima Aprilis. Jednak świąteczne życzenia z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem, to nie żart, a znak rozpoznawczy posłanki z Sosnowca. W listopadzie 2016 roku, kiedy mieszkańcy Zagłębia jechali na groby bliskich, Ewa Mailk składała im życzenia… bożonarodzeniowe. Z wielkiego billboardu ustawionego przy wjeździe do Sosnowca z uśmiechem głosiła dobrą nowinę o „Narodzeniu Dzieciątka Jezus”. 

- Wyprzedzić ciężarówki Coca-Coli to jest wyczyn – śmiali się wtedy mieszkańcy. 

Teraz posłanka powraca w tym wyjątkowym stylu z odezwą… wielkanocną. Do akcji zaprosiła lokalną radną i wspólnie kierują do kierowców jadących Aleją Zagłębia Dąbrowskiego „najlepsze życzenia radosnego Alleluja, smacznego jajka oraz szczęścia na każdy dzień”.

 

- Chyba zacznę myśleć o tym, co kupić żonie - mówi z uśmiechem pan Damian, który tę trasę pokonuje kilka razy dziennie.

Niektórzy w życzeniach składanych już na cztery niedziele przed świętami dostrzegają troskę.

- Za nami pierwsza niedziela z zakazem handlu. W kolejną też nic nie kupimy. Zostaje tylko jedna niedziela na opamiętanie i zrobienie świątecznych zakupów. Może dlatego tak wcześnie - słyszę od pracownicy pobliskiego salonu samochodowego.

Zrobiło się cieplej, zima w odwrocie, a w powietrzu czuć... kampanię samorządową. Szansy na zaistnienie nie zmarnowała radna, która pojawiła się na billboardzie obok posłanki Malik. Renata Zmarzlińska-Kulik w 2014 roku zdobyła zbyt mało głosów, żeby od razu wejść do Rady Miasta w Sosnowcu. Do grona radnych dołączyła zastępując Michała Potocznego, który w listopadzie 2015 r. został senatorem. Na liście sukcesów spokojnie może dopisać najszybciej złożone życzenia wielkanocne w regionie.

Czytaj więcej