Czytasz: Wielka dziura przy sklepie Ikea tymczasowo załatana

Wielka dziura przy sklepie Ikea tymczasowo załatana

W poniedziałek rozpocznie się jej remont [MAPY OBJAZDÓW]

W środę pomiędzy sklepem IKEA i Centrum Handlowym Agata w Katowicach zapadła się jezdnia. Prawdopodobnie powodem zapadnięcia była studnia burzowa lub kanalizacyjna. W piątek dziura miała zostać tymczasowo załatana i na weekend droga znów będzie przejezdna. Prace remontowe rozpoczną się dopiero od poniedziałku, co będzie wiązało się z utrudnieniami dla kierowców.

Zamkną drogę dojazdową do sklepów

Prace remontowe planowane są od 22-26 maja i w ich trakcie zamknięta będzie droga zapewniająca dojazd do Magazynu IKEA i CH Agata spod wiaduktu na al. Roździeńskiego. Ponadto prawdopodobnie 26.05, zależnie od tempa prac, na jeden dzień zamknięta zostanie estakada, czyli tzw. „ślimak”, który umożliwia wjazd na górny parking IKEA.

W związku z koniecznością remontu jezdni oraz faktem, że al. Roździeńskiego jest jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w regionie, dla kierowców wprowadzone zostaną objazdy.

Skorzystaj z objazdów, będzie szybciej

Kierowcy jadący z kierunku Katowic powinni skorzystać z ulicy Techników. Aby do niej dojechać od strony Katowic należy zjeżdżając z al. Roździeńskiego, zamiast skręcić w lewo pod wiadukt, kierować się cały czas prosto, mijając m.in. centrum handlowe i salony samochodowe. Następnie zgodnie z biegiem jezdni skręcić w lewo pod wiadukt i po kilkuset metrach skręcić w lewo, w prowadzącą do celu ulicę Techników.

Skorzystanie z trasy ulicą Techników usprawni także powrót do Katowic i Sosnowca. Wyjazd ze sklepu IKEA będzie możliwy z ul. Szwedzkiej i od strony Parku Handlowego RAWA. Opuszczając parking kierowcy powinni skręcić od razu w ul. Techników.

W celu rozładowania przejazdów będzie również zastosowana sygnalizacja świetlna na każdym odcinku drogi wokół miejsca remontowanego.

- Prace remontowe mają na celu również udrożnienie studzienek ściekowych, które wylewały pod wiaduktem na al. Roździeńskiego podczas nagłych i silnych ulew. Pomimo tymczasowych utrudnień spodziewamy się więc, że remont wpłynie pozytywnie na komfort klientów – mówi Aneta Gil z IKEA Katowice.

Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Balgaz.

Czytaj więcej