Czytasz: Wiedźmin w Netflixie!
Netflix przygotowuje anglojęzyczny serial na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego o przygodach wiedźmina Geralta - informuje Filmweb.pl

Serial Wiedźmin ma być oparty na całym tak zwanym "cyklu wiedźmińskim", na który składają się 2 tomy opowiadań, 5 tomów sagi oraz napisana po latach dodatkowa, samodzielna powieść. Na podstawie książek - które przetłumaczono na ponad 20 języków i które trafiły m.in. na listę bestsellerów New York Timesa - powstał serial i film kinowy "Wiedźmin" z 2001 roku oraz popularna seria gier wideo.

Wiedźmin Netflix

Serial Wiedźmin - kto za tym stoi?

Producentami wykonawczymi projektu są Sean Daniel ("Mumia", "Ben-Hur") i Jason Brown ("The Expanse") oraz Tomasz Bagiński (nominowana do Oscara "Katedra") i Jarosław Sawko ze studia Platige Image. Bagiński ma również reżyserować co najmniej jeden odcinek w każdym sezonie.

Z twórcami serialu będzie współpracował sam Sapkowski, który ma pełnić rolę konsultanta kreatywnego.

- Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu których poświęciłem ponad trzydzieści lat - powiedział Sapkowski.

- Jestem niezmiernie zadowolony z naszej współpracy i zespołu, któremu przypadło zadanie ożywienia bohaterów moich książek - dodał.

źródło: www.filmweb.pl

Czytaj więcej