Czytasz: "Wiedział o tej sprawie więcej niż powinien"

"Wiedział o tej sprawie więcej niż powinien"

12:19
Sensacyjne szczegóły makabrycznej zbrodni w rozmowie z dziennikarzem śledczym, dzięki któremu doszło do przełomu w śledztwie!

Po dziewiętnastu latach policjanci zatrzymali podejrzewanego o makabryczne zabójstwo 23-letniej studentki z Krakowa. Jacek Bazan w "Ostatnim Piętrze Silesion.pl" zdradza kulisy wywiadu z Robertem J. sprzed ośmiu lat. Dziś ten materiał jest elementem trwającego śledztwa.

Makabryczne zabójstwo: Oskórował dziewczynę! (Zobacz film)

- Gdy kręciłem serial dokumentalny, ten człowiek gdzieś sie przewinął. Mieliśmy pełen dostęp do akt. On w nich figurował jako jeden z podejrzanych - mówi Jacek Bazan. - Liczyłem na to, że ta rozmowa wywoła jakąś reakcję - dodaje.


Jacek Bazan o głośnym morderstwie sprzed lat

CZY ŚLEDCZY ZŁAPALI WŁAŚCIWEGO CZŁOWIEKA? CO MOGŁO SKŁONIĆ ZABÓJCĘ DO TAK DRASTYCZNEJ ZBRODNI? KIM JEST POLSKI HANNIBAL LECTER? Obejrzyj rozmowę z Jackiem Bazanem, dziennikarzem śledczym, który Roberta J. podejrzewał już 12 lat temu.


Połączenie faktów i poszlak na nowo spowodowało, że prokurator zdecydował się zatrzymać tego właśnie mężczyznę. Podejrzenia budziła jego wiedza. Wiedza, która zdaniem Jacka Bazana zdecydowanie wykraczała poza informacje, które mogła zdobyć osoba postronna.

- Określenie pewnych czynności, określanie pewnych sytuacji wypowiadane przez tego człowieka wskazywało, że może on mieć więcej wspólnego niż przeciętna osoba - przyznaje Jacek Bazan.

Śledztwo miało kilka zwrotów. Na początku zaangażowani byli nawet śledczy z FBI. To oni mieli największe doświadczenie w nietypowych morderstwach. Takim było oskórowanie ciała studentki z Krakowa.

- Nikt normalny zbrodni, a co dopiero zbrodni  z takim okrucieństwem by nie popełnił - mówi Jacek Bazan. - Ktokolwiek wpadł na taki pomysł, musiał inspirować się tym filmem (Milczeniem Owiec - przyp. red).

 

Czytaj więcej