Czytasz: Wieczór w dziesięciu językach

Wieczór w dziesięciu językach

Chcesz porozmawiać z kimś po włosku, angielsku, a może japońsku? Masz na to szansę podczas wielojęzycznych wieczorów - Multilanguage Evenings w Katowicach.

Co środę katowicki pub Drzwi Zwane Koniem zamienia się w prawdziwe centrum wielokulturowości. W popularnej wśród katowiczan lokalizacji odbywają się bardzo ciekawe spotkania, w których uczestnicy porozumiewają się w co najmniej dziesięciu językach, m.in. w angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, rosyjskim, czeskim, portugalskim, japońskim, czy - naturalnie - w języku polskim.

- Idea jest prosta: mówimy w różnych językach. Każdy stolik opatrzony jest informacją, dotyczącą wiodącego języka. Ludzie siadają przy wybranym przez siebie stoliku. Przychodzą zarówno osoby mówiące biegle jak i początkujący - wyjaśnia Mateusz Wnuk, współorganizator Multilanguage Evenings.

Zobacz, jak wyglądają spotkania Multilanguage Evenings:

W trakcie spotkań uczestnicy mogą się zrelaksować, porozmawiać w różnych językach oraz przede wszystkim zdobyć nowych znajomych, zintegrować się.

- Na spotkania przychodzą różni ludzie, obcokrajowcy mieszkający lub pracujący w Katowicach, chociażby pochodzący z Singapuru dyrygent NOSPR. Spotkania mają funkcję integracyjną - dodaje Wnuk.

WSZYSTKO ZACZĘŁO SIĘ OD FRANCUSKICH SPOTKAŃ

Jak wspomina organizator spotkań, idea wieczorów pojawiła się 2,5 roku temu, gdy wraz z przyjacielem, wykładającym na Uniwersytecie Śląskim Belgiem Jérémiem Sallustio, zdecydowali się na organizację cotygodniowych spotkań poświęconych językowi francuskiemu. Ogromne zainteresowanie spotkaniami sprawiło, że już po roku koledzy zaczęli organizować regularne spotkania włoskojęzyczne, które z czasem przerodziły się w Multilanguage Evenings.

Spotkania Multilanguage Evenings, podobnie jak wspólne rozmowy w języku francuskim Soirées francophones à Katowice, cieszą się coraz większą popularnością. 

Aktualne informacje związane z wydarzeniami można znaleźć na fanpage’u Multilanguage evenings in Katowice.

Czytaj więcej