Silesion.PL

serwis informacyjny

Wiecha na inwestycji Ogrody Andersa w Gliwicach

ATAL, ogólnopolski deweloper, w Gliwicach realizuje wieloetapową inwestycję, w ramach której powstanie 810 mieszkań. Na pierwszym z etapów osiedla właśnie zakończono fazę stanu surowego otwartego, a budynek osiągnął najwyższy punkt. Z tej okazji na stropie ostatniej kondygnacji zamontowano konstrukcję symbolizującą tradycyjną wiechę. Osiedle zaprojektowała śląska pracownia PLUS8.PL Architekci. Zakończenie budowy I etapu planowane jest na koniec 2024 r. Równolegle trwają prace przy płycie fundamentowej II etapu osiedla, którego sprzedaż jest w przygotowaniu.

Sięgająca XIV w. tradycja wieszania na budynku wiechy jest formą podziękowania budowlańcom za pracę. Dawniej symboliczny wieniec pojawiał się wraz z przybiciem ostatniej krokwi albo tuż po ułożeniu ostatniej belki na wierzchu zrębu. Dziś, choć zmieniły się technologie, tradycja „wiechy” nadal jest kultywowana, a konstrukcje ciesielskie z gałęziami czy wieńcami przybierają różne, bywa że bardzo kreatywne, formy.

Kompleks mieszkaniowy Ogrody Andersa powstaje w spokojnej okolicy niedaleko centrum miasta,
w pobliżu ulic Andersa i Okulickiego, a jego wizytówką będą zielone tereny zewnętrzne i ogrody. Przyjazną atmosferę na nim budować będą m.in. elementy małej architektury, takie jak: leżaki, siedziska
i ławki. Deweloper zamierza też stworzyć na osiedlu ogródek sąsiedzki oraz miejsce zaaranżowane do uprawy roślin i ziół, a także wzbogaci

plac zabaw dla dzieci o kącik zieleni z krzewami owocowymi.

To już druga inwestycja firmy ATAL w Gliwicach. Poprzednią, już zakończoną, było osiedle Apartamenty Karolinki. Wieloetapowy projekt Ogrody Andersa obejmuje budowę lokali mieszkalnych wraz z częścią handlowo-usługową, która zostanie zrealizowana na ostatnim etapie. Pierwszy etap inwestycji to 114 mieszkań o metrażach od 25 mkw. do 102 mkw. i układach od 1 do 4 pokoi. Aktualnie trwają przygotowania do uruchomiona sprzedaży II etapu inwestycji.

Ceny mieszkań mieszczą się w zakresie 8 000 – 10 000 zł za mkw. w stanie deweloperskim. Za dodatkową opłatą (już od 999 zł za mkw.) klienci mogą skorzystać z którejś z trzech opcji pakietu wykończeniowego ATAL Design. Większość mieszkań w inwestycji spełnia kryteria rządowego programu „Bezpieczny kredyt 2 proc.”.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

1 thought on “Wiecha na inwestycji Ogrody Andersa w Gliwicach

  1. Osiedle pewnie ogrody andersa pewnie ma wzięcie bo to bardzo atrakcyjna okolica, każdy w takim miejscu chce mieszkać i najlepiej jak to są takie nowe mieszkania na nowoczesnych osiedlach

Comments are closed.

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024