Czytasz: Widzisz srebrnego mercedesa przy drodze? Lepiej się nie zatrzymuj

Widzisz srebrnego mercedesa przy drodze? Lepiej się nie zatrzymuj

- To szajka wyłudzaczy pieniędzy - przestrzegają internauci. Tłumaczą, że mężczyźni proszą o pieniądze na paliwo, w zamian rozdając złote sygnety. Strzeżcie się srebrnego mercedesa!

W niedzielę widziano go na katowickiej DTŚ-ce. Wcześniej miał stać na poboczu S1 przy zjeździe na Ząbkowice. Jeszcze wcześniej na tej samej trasie – ale w kierunku na Tarnowskie Góry. Srebrny mercedes klasy C (na oko 10-letni - twierdzą ci, którzy go widzieli), przynajmniej kilka razy pojawił się w sierpniu na najważniejszych arteriach naszego województwa. Jego kierowca wysiada i próbuje zatrzymać innych. - Macha złotą kartą - informują siebie nawzajem internauci z różnych grup drogowych na Facebooku. Macha nią, by wyłudzić pieniądze.

Sygnet ze złota? Raczej nie

Jaką metodę stosują naciągacze? Internauci donoszą, że „na paliwo”. Oszuści twierdzą, że w baku sucho, nie mają pieniędzy na tankowanie, a stoją na ruchliwej trasie. I proszą o sto złotych. W zamian oferują złote pierścionki, sygnety albo oryginalne, drogie perfumy. „(...) które to przedmioty w rzeczywistości są tanimi podróbkami bądź nic nie wartą biżuterią z automatu” - przekonują facebook’owicze z grupy Sosnowiec998.

Wyłudzacze są charakterystyczni. Nie tylko ze względu na srebrnego mercedesa. - Mają ciemną karnację – podkreślają internauci.

Poproś pasażera, by spisał podejrzaną rejestrację

Co na to policja? - Rzeczywiście słyszeliśmy o takich sytuacjach. Oficjalnych zgłoszeń jednak nie było – mówi Aleksandra Nowara, rzeczniczka prasowa śląskiej policji. Aspirant Tomasz Bratek ze śląskiej drogówki apeluje jednak, by informować lokalne komendy policji o problemie. - Absolutnie się natomiast nie zatrzymujmy. Możemy narazić się nie tylko na stratę pieniędzy, ale też niebezpieczeństwo. Nie wolno urządzać sobie postojów na autostradach czy ekspresówkach – podkreśla. Dodaje, że jeśli podróżujemy z pasażerem poprośmy go o zrobienie zdjęcia, a najlepiej spisanie rejestracji podejrzanego auta. - Nie dajmy się zwieść. To wyłudzacze, nie zaś osoby potrzebujące – mówi aspirant Bratek.

Czytaj więcej