Czytasz: Wicewojewoda zostanie posłem?

Wicewojewoda zostanie posłem?

00:33
Poseł Głębocki zwalnia miejsce w parlamencie. Sam zostanie ambasadorem. Kto zajmie jego poselską ławę?

Częstochowski poseł PiS Konrad Głębocki otrzymał nominację na stanowisko ambasadora we Włoszech. Awans dotychczasowego członka Komisji Spraw Zagranicznych oznacza przetasowania w regionalnej polityce.

Konrad Głębocki w latach 2002-2015 sprawował mandat radnego miasta Częstochowy i zyskał w regionie niemałą popularność. Choć w wyborach do Sejmu startował z 7. miejsca, to uzyskał wynik zaraz za liderem listy Szymonem Giżyńskim.

Nominacja dla posła Głębockiego

Trzeci na liście był obecny wicewojewoda Mariusz Trepka. Zdobył 6205 głosów. To o 282 głosy mniej niż piąty na liście Jerzy Sądel. I chociaż Sądel wyprzedza Trepkę w kolejce po mandat poselski, to jednak nieoficjalnie wiadomo, że nie będzie chciał zwolnić fotela dyrektora Lasów Państwowych w Lublinie. Nie udało nam się skontaktować z dyrektorem. Jak mówiła nam jego sekretarka, dziś dyrektora nie było, ale w poniedziałek do pracy przyjdzie.

Jerzy Sądel (pierwszy od prawej) z Janem Szyszko

Gotowość do objęcia mandatu posła zgłasza za to wicewojewoda Mariusz Trepka.

- Służę i staram się to robić jak najlepiej. Jeśli będzie taka sytuacja, że będę obejmował ten mandat, to też będę starał się służyć jak najlepiej ojczyźnie - mówi Mariusz Trepka.

- Jeżeli dostanie pan taką propozycję, to zasiądzie pan w ławach poselskich?

- Jeżeli tak, to tak - odpowiada wicewojewoda. - To jest zaszczyt służyć Polsce - dodaje.

Czytaj więcej