Czytasz: Wiceprezydent odwołany. Pijany potrącił 10-latka? [WIDEO]

Wiceprezydent odwołany. Pijany potrącił 10-latka? [WIDEO]

Samochód wiceprezydenta Częstochowy uczestniczył w potrąceniu rowerzysty. Sprawca uciekł z miejsca wypadku.

AKTUALIZACJA:

Jak informuje nas rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Częstochowie, Włodzimierz Tutaj, w związku z pojawiającymi się informacjami o zdarzeniu drogowym, w którym miał brać udział pracownik UM, prezydent miasta zdecydował o odwołaniu ze stanowiska wiceprezydenta Częstochowy.

Jego obowiązki zostały już przekazane innym osobom, a Urząd Miasta na bieżąco współpracuje ze służbami wyjaśniającymi sprawę potrącenia rowerzysty.

Wcześniej pisaliśmy:

W minioną środę o ok. godz. 18. w Nieradzie, potrącony został chłopiec. Kierowca toyoty zignorował znak STOP i uderzył w 10-latka. Po całym zajściu sprawca odjechał, nie udzielając pomocy poszkodowanemu.

Całe zajście nagrała kamera znajdująca się w innym samochodzie, dlatego policja szybko ustaliła, do kogo należy pojazd, uczestniczący w zdarzeniu.

- W dniu potrącenia funkcjonariusze udali się do mieszkania Mirosława S. jednak nie zastali go tam. Dopiero wczoraj rano udało się go zatrzymać. Jak wykazało badanie trzeźwości w chwili zatrzymania miał promil alkoholu w organizmie - mówi Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Do tej pory nie postawiono zarzutów zatrzymanemu. Wszystko zależy od stanu zdrowia 10-latka oraz wyniku postępowania, które pozwoli stwierdzić czy zdarzenie będzie kwalifikowane jak przestępstwo, czy wykroczenie.

Urząd Miasta w Częstochowie potwierdza, że Komenda Miejska w Dąbrowie Górniczej poinformowała kierownictwo UM, o tym, że jeden z pracowników, został zatrzymany, w związku z uczestnictwem w zdarzeniu drogowym. Urzędnikowi udzielono urlopu na żądanie.

źródło: NTL Radomsko sp. z o.o./x-news