Czytasz: Weź udział w wirtualnej grze o przyszłość

Weź udział w wirtualnej grze o przyszłość

Naukowa przygoda czeka na tysiące nastolatków!

Ruszył pierwszy etap rekrutacji do programu ADAMED SmartUP, na który czekają tysiące nastolatków. Młodzież z całej Polski chętna do zawalczenia o udział w dwutygodniowym obozie naukowym, 10-miesięczne indywidualne konsultacje edukacyjne oraz stypendia finansowe zmierzy się z grą alternatywnej rzeczywistości.

To bezpłatny program dla młodzieży w wieku 15-19 lat, mający na celu m.in. odkrywanie talentów i wsparcie ich w dalszym rozwoju. W tegorocznej rekrutacji uczniowie z całej Polski wcielą się w rolę naukowego dziennikarza pracującego w redakcji czasopisma technologicznego, który podejmuje się rozwikłania zagadki firmy Mistery Solutions.

Gra zawiera w sobie odwołania do rzeczywistych polskich naukowców i wynalazców. Poza wiedzą, wymagane jest kreatywne podejście do zagadnień oraz umiejętność łączenia ze sobą pozornie nieoczywistych faktów. Aby wydostać się z pułapki, gracze muszą wykazać się nie lada pomysłowością oraz interdyscyplinarną wiedzą z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych. Co więcej, niektóre z zagadek wymagają aktywności w realnym świecie.

- Oprócz wiedzy merytorycznej, wymagane jest kreatywne podejście do ukrytych zagadek i przede wszystkim umiejętność korzystania z książkowych teorii w praktyce - zdradza Katarzyna Dubno, członek Zarządu Fundacji Grupy Adamed

Najlepsi uczestnicy mają szansę na udział w dwutygodniowym innowacyjnym obozie naukowym, który odbędzie się w lipcu 2018 r. Tam, pod okiem specjalistów będą zgłębiali wiedzę teoretyczną oraz – przede wszystkim – praktyczną.

Najlepsza dziesiątka otrzyma unikalną na polskiej mapie edukacji 10-miesięczną opiekę merytoryczną – a z doświadczenia dotychczasowych edycji programu wynika, że często jest to pierwszy krok do studiów na najlepszych uczelniach w Polsce i za granicą oraz do rozpoczęcia kariery naukowej. Po zakończeniu konsultacji Fundacja Grupy Adamed nagrodzi najzdolniejszych laureatów stypendiami naukowymi.

Tegoroczna gra zaczęła się 17 października, potrwa do 16 stycznia 2018 roku. W każdej chwili mogą zarejestrować się nowi uczestnicy – wystarczy wejść na platformę www.adamedsmartup.pl i wypełnić formularz. W internetowych grach naukowych trzech dotychczasowych edycji wzięło udział blisko 16 tys. zdolnych nastolatków.

Czytaj więcej