Czytasz: Weekend za pół ceny w Muzeum Śląskim

Weekend za pół ceny w Muzeum Śląskim

W ten weekend bilety do muzeum będą tańsze o połowę.

Muzeum Śląskie bierze udział w akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. W weekend 15-17 marca 2019 bilety ze stałej oferty są tańsze o 50 proc. Sprzedaż na promocyjny weekend już trwa. Można je zamówić w internetowym systemie biletowym na stronie muzeum.

W marcu odbędzie się już szósta odsłona promocyjnej kampanii Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej. To doskonały sposób na odwiedzenie ciekawych zakątków naszego województwa, a nawet kraju i obejrzenie interesujących miejsc w przystępnej cenie. Z akcji skorzystać można dwa razy w roku - wiosną i jesienią.

W ramach „weekendu za pół ceny” można nabyć wejściówki na 6 wystaw stałych, wystawę czasową trwającą w muzeum, zwiedzenie przestrzeni edukacyjnej dla dzieci „Na tropie Tomka” oraz na spacery z przewodnikiem pn. Byzuch u Ferdynanda oraz Rajza po muzeum.

W tym czasie będzie także dostępna plenerowa wystawa „Górny Śląsk z powietrza”. Outdoorowa ekspozycja ukazuje najbardziej spektakularne zakątki regionu, który zaskakuje różnorodnością architektury i krajobrazu. Twórcy wystawy, berliński fotograf Thomas Vossbeck oraz Dawid Smolorz, pokazują Górny Śląsk w granicach historycznych, co oznacza, że prezentują także część leżącą na terytorium Republiki Czeskiej. Wystawa jest częścią projektu „Górny Śląsk z powietrza”, którego partnerami Muzeum Śląskiego są: Uniwersytet w Siegen, Instytut Herdera do Badań Historycznych nad Europą Środkowo-Wschodnią – Instytut Wspólnoty Leibniza.

Czytaj więcej