Czytasz: Weekend gwiazd w katowickim empiku

Weekend gwiazd w katowickim empiku

Spotkamy się z Zuzanną Bijoch, Reginą Brett i grupą NeuOberschlesien.

Niedziela zapowiada się bardzo kulturalnie. Katowicki empik odwiedzą Zuzanna Bijoch, modelka, uczestniczka telewizyjnego programu „Azja Express”, zespół NeuOberschlesien, a spotkaniom autorskim będą towarzyszyły warsztaty kreatywne „Jesienno-zimowy handmade”. W poniedziałek do Katowic przyjedzie Regina Brett, autorka bestsellerów „Bóg nigdy nie mruga” i „Jesteś cudem”.

Jak spełnić marzenia o modelingu

Zuzanna Bijoch opowie o tym, jak naprawdę wygląda praca modelki. Co trzeba zrobić, by odnieść sukces, a o co pozostaje się modlić?

Na te pytania można znaleźć odpowiedzi w najnowszej książce „Modelka”. 24-letnia katowiczanka na wybiegu zadebiutowała sześć lat temu. Do tej pory brała udział w pokazach takich projektantów i domów mody, jak np.: Prada, Gucci i Yves Saint Laurent.  W spotkaniu wezmą także udział przedstawiciele agencji modelek D’vision. Każda z uczestniczących w spotkaniu dziewczyn będzie mogła zaprezentować się i zostawić kontakt do siebie. Niewykluczone, że w ten sposób spełnią się kolejne marzenia o byciu modelką.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę o godz. 14 w empiku w Silesia City Center.

Zespół NeuOberschlesien spotka się z fanami

W niedzielę o godz. 16 pojawi się zespół NeuOberschlesien. Najnowsza płyta grupy ukaże się 10 listopada nakładem SP Records. Na „3” znajdzie się dziesięć premierowych utworów. Po dotychczasowych sukcesach poprzednich płyt, w tym wydawnictwa koncertowego z orkiestrą symfoniczną, powstałego przy współpracy z Adamem Sztabą, zespół otwiera nowy rozdział swojej twórczości. Efektem tych działań jest najnowszy album – różnorodny, z wyraźnymi elektronicznymi inspiracjami, ale nie pozbawiony charakterystycznego dla zespołu rockowego pazura.

Warsztaty kreatywne „Jesienno-zimowy handmade” to atrakcja dla najmłodszych. O godz. 14:00. W niedzielę od godz. 14 dzieci będą robić zabawne drobiazgi na powitanie zimy – rękawice kuchenne ze śnieżnymi wzorami, ozdobne gwiazdki, sympatyczne renifery, maskotki przypominające, żeby już nie wychodzić z domu bez szalika. Jak je zrobić? Przyjdź na warsztaty i weź udział w kreatywnej zabawie: wymyślaniu nowych form, cięciu, klejeniu i szyciu, czyli własnoręcznym tworzeniu czegoś z niczego.

Regina Brett z nową książką "Kochaj"

A w poniedziałek o godz. 18 spotkamy się z Reginą Brett, amerykańską autorką uwielbianych przez miliony czytelników książek.

Autorka m.in. pt. „Bóg nigdy nie mruga”, „Jesteś cudem”, „Bóg zawsze znajdzie ci pracę” oraz „Twój dziennik. 12 nowych lekcji i myśli na każdy dzień” wydaje nową książkę pt. „Kochaj” (Wydawnictwo Insignis). Jak twierdzi sama pisarka, napisała ją z myślą o tych, którzy zostali zranieni albo kochają zranionych oraz dla tych, którzy są nieświadomi własnych ran, chociaż innym wydają się one oczywiste. Autorka była dwukrotnie nominowana do nagrody Pulitzera w dziedzinie reportażu. Jako pisarka znalazła się na czele listy bestsellerowych autorów „New York Timesa”. Jej książki przetłumaczono na ponad 25 języków.

Czytaj więcej