Czytasz: We wtorek święto. Zrób zakupy dziś!

We wtorek święto. Zrób zakupy dziś!

Nie wszystkie sklepy będą zamknięte 15 sierpnia. Sprawdź!

W połowie sierpnia weekend nam się wydłużył, a to dzięki świętu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, które przypada we wtorek. 15 sierpnia, w większości sklepy będą zamknięte. Trzeba o tym pamiętać robiąc zakupy dziś.

Niektóre sklepy pójdą nam na rękę

Z myślą o zabieganych przed wolnym wtorkiem popularna Biedronka będzie w poniedziałek otwarta dłużej. Sklepy będą czynne od godz. 7 do 22. We wtorek Biedronka odpoczywa. Podobnie jak Lidl czy Auchan. A co z całodobowym Tesco? Tesco, które czynne są 24 godziny na dobę, zostaną zamknięte o godzinie 5 rano w nocy z poniedziałku na wtorek, a ponownie otworzą się w środę, 16 sierpnia, o 6 rano.

We wtorek otworzą się małe sklepiki

Niektóre sklepy będą otwarte we wtorek. Ale nie dotyczy to wielkich sieci, raczej sklepów działających na zasadach franczyzy.

Chodzi o osiedlowe Żabki, Freshmarket, Małpki czy Carrefour Express. Te mogą być otwarte, o ile pracują w nich właściciele, którzy w wolnym dniu od pracy, staną za ladą. Do pracy często przychodzą też pracownicy zatrudnieni na „umowach śmieciowych”, bo sieci mniejszych sklepów wykorzystują ten wyjątek do omijania przepisów. Te sklepy mogą być otwarte we wtorek, tylko krócej niż zwykle.

Czytaj więcej