Silesion.PL

serwis informacyjny

Ważny tydzień dla polskiego hokeja: w Sosnowcu o awans na Igrzyska

W poniedziałek, 5 lutego w ArcelorMittal Park w meczu kontrolnym reprezentacja Polski pokonała Koreę Południową 6:0. To był przedsmak emocji, jakie czekają nas od czwartku, 8 lutego na Stadionie Zimowym w Sosnowcu. W turnieju prekwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich Polacy zmierzą się z Estonią, Ukrainą i Koreą Południową. W portalu KupBilet.pl są jeszcze bilety i karnety na mecze Biało-Czerwonych. Wszystkie spotkania naszych reprezentantów pokaże na żywo TVP Sport.

W poniedziałek Biało-Czerwoni pokazali dobry hokej i wygrali pewnie z drużyną z Azji 6:0. Wcześniej z Koreą Południową mierzyli się w Mistrzostwach Świata Dywizji IA w Nottingham, wygrywając 7:0.

– Dobrze graliśmy w przewagach, kontrolowaliśmy spotkanie oraz prezentowaliśmy się uważnie w obronie. Inaczej będzie wyglądać nasze starcie z Koreańczykami w turnieju. Na pewno po tym wysokim zwycięstwie nie podejdziemy do rywala na luzie. Zanim jednak ponownie się spotkamy, czekają nas dwie trudne konfrontacje z Estonią i Ukrainą, ale jesteśmy przygotowani – przekonuje Krystian Dziubiński,kapitan reprezentacji Polski, który w poniedziałek zdobył bramkę.

Wysoka stawka

Od czwartku, 8 lutego reprezentacja Polski będzie walczyć w Sosnowcu o wysoką stawkę – jedno z trzech wolnych miejsc na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich we Włoszech w 2026 roku. W turnieju olimpijskim weźmie udział 12 drużyn. Dziewięć zespołów jest już znanych, to gospodarz Igrzysk – Włochy oraz osiem reprezentacji, które są sklasyfikowane najwyżej w światowym rankingu.

– Zwycięzca prekwalifikacji w Sosnowcu awansuje do turnieju, którego stawką będzie bezpośredni awans do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które w 2026 roku odbędą się we Włoszech. Nasza reprezentacja pod wodzą trenera Roberta Kalabera robi stałe postępy i jestem przekonany, że w Sosnowcu kibice zobaczą zwycięskie i efektowne mecze w wykonaniu Biało-Czerwonych – prognozuje Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

– W sparingu z Koreą Południową już po pierwszej tercji prowadziliśmy 5:0, ale w turnieju nie będzie tak łatwo. Rywal miał za sobą długą podróż i w poniedziałek w meczu kontrolnym nie był w pełnej dyspozycji. Moim zdaniem naszym najtrudniejszym przeciwnikiem będzie Ukraina. Ten zespół ma dużą jakość – mówi Robert Kalaber, selekcjoner reprezentacji Polski.

Czują się jak w domu

Turniej odbędzie się na Stadionie Zimowym ArcelorMittal Park w Sosnowcu, w nowoczesnej arenie, która została otwarta wiosną poprzedniego roku. – Przed nami wyjątkowe wydarzenie. Po raz pierwszy w historii Sosnowiec będzie gospodarzem imprezy, której stawką jest rywalizacja o udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Nasze nowe lodowisko powoli staje się domem dla reprezentacji Polski. Trzymamy mocno kciuki za team i mamy nadzieję, że stolica Zagłębia Dąbrowskiego będzie szczęśliwa dla naszych hokeistów – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Ceny biletów i karnetów

Bilety na mecze Polaków można jeszcze kupić w portalu KupBilet.pl. Wejściówki na mecze z Ukrainą i Koreą Południową są w cenie 80 zł (normalny) i 60 zł (ulgowy), a na mecz z Estonią 65 zł (normalny) i 45 zł (ulgowy). Bilety w kasie przed meczem będzie można kupić w cenie wyższej o odpowiednio 20 zł (Ukraina, Korea Południowa) i o 15 zł (Estonia). Wyłącznie w sprzedaży online są karnety na wszystkie mecze Polaków w cenie 180 zł (normalny) i 130 zł (ulgowy). 

Partnerzy i sponsorzy wydarzenia

Gospodarzami prekwalifikacji są Miasto Sosnowiec i Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Partnerem instytucjonalnym Ministerstwo Sportu i Turystyki, a Partnerami TAURON Polska Energia S.A., PESA, Toyota Czajka i Senactive. Podczas turnieju, w roli Sponsora Strategicznego Polskiego Związku Hokeja na Lodzie debiutuje także Krajowa Grupa Spożywcza S.A. z marką Polski Cukier. Wszystkie spotkania reprezentacji Polski w Turnieju Prekwalifikacyjnym w Sosnowcu pokaże na żywo TVP Sport.

Harmonogram Turnieju Prekwalifikacyjnego w Sosnowcu do Zimowych Igrzysk Olimpijskich:

Czwartek, 8 lutego

Polska – Estonia, godz. 16:30

Korea Południowa – Ukraina, godz. 20:00

Piątek, 9 lutego

Korea Południowa – Estonia, godz. 16:30

Polska – Ukraina, godz. 20:15

Niedziela, 11 lutego

Ukraina – Estonia, godz. 16:30

Polska – Korea Południowa, godz. 20:15

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024