Czytasz: Wawrzek. Tramwaj ma już imię

Wawrzek. Tramwaj ma już imię

Zmodernizowany tramwaj Wawrzek wyjedzie na tory w poniedziałek.

Zmodernizowany wagon będzie wozić pasażerów na linii nr 20 między Chorzowem a Katowicami. Po raz pierwszy wyjedzie z trasę z pasażerami w poniedziałek 24 kwietnia. 

Po gruntownej modernizacji przeprowadzonej w Zakładzie Usługowo Remontowym Tramwajów Śląskich S.A. w Chorzowie, tramwaj oznaczony został symbolem Ptm. Po konsultacjach z pasażerami wybrane zosytało także imię dla tramwaju.

- Pasażerowie przysłali nam sporo listów. Było wśród nich wiele różnych ciekawych pomysłów na nazwanie tramwaju, jednak najwięcej głosów otrzymała jedna z naszych propozycji. W efekcie tego głosowania wagon Ptm zyskał imię Wawrzek – wyjaśnia Andrzej Zowada rzecznik Tramwajów Śląskich S.A..

Zaznacza przy okazji, że Spółka skorzysta z przesłanych propozycji przy konsultacjach ws. imion dla kolejnych nowych wagonów. A w najbliższych latach tabor Tramwajów Śląskich ma się poszerzyć o trzy nowe modele.

Tymczasem Wawrzek przeszedł pomyślnie wszystkie badania techniczne i jazdy próbne, i w poniedziałek 24 kwietnia rozpocznie służbę na linii nr 20.

– W pierwszym okresie wagon nie będzie przyporządkowany na stałe do żadnej linii. Chcemy, by początkowo pojawił się na różnych liniach we wszystkich rejonach, a dopiero za jakiś czas wagon ten zostanie przypisany do konkretnej zajezdni  – mówi Andrzej Zowada.

W wyniku gruntownej modernizacji wagon zyskał m.in. niskopodłogową część środkową, nowy wygląd zewnętrzny i wystrój wnętrza, energooszczędny napęd, nowy system informacji pasażerskiej czy gniazda USB dostępne dla pasażerów. W Zakładzie Usługowo Remontowym Tramwajów Śląskich S.A. w Chorzowie trwa modernizacja kolejnego wagonu serii Pt.

Czytaj więcej