Silesion.PL

serwis informacyjny

#WartaPoznania – nowa koszulka meczowa piłkarzy Warty Poznań

WartaPoznania – nowa koszulka meczowa piłkarzy Warty Poznań

Fot. Klaudia Berda / Warta Poznań

Ma nowy, haftowany herb, została wykonana z materiału, który w 75 proc. pochodzi z recyklingu, a w jej centralnym miejscu znajduje się symboliczny plan Poznania – tak wygląda nowa koszulka meczowa piłkarzy Warty Poznań na sezon 2023/24.

To będzie dwunasty sezon z rzędu, w którym „Zieloni” będą występowali w strojach firmy Nike. Od ponad czterech lat jest ona również sponsorem technicznym Warty Poznań. Na nadchodzące rozgrywki klub wraz ze swoim partnerem technicznym, firmą R-GOL przygotował spersonalizowaną koszulkę meczową.

Od czerwca piłkarska Warta Poznań ma nowy herb, który został wyhaftowany na koszulkach piłkarzy. Dzięki temu stroje są bardziej stylowe i eleganckie. Bez wątpienia elementem, który zwraca uwagę w nowych trykotach, jest plan Poznania umieszczony na przodzie koszulek. Zdecydowaliśmy się na taką formę personalizacji, żeby podkreślić fakt, iż Warta jest najstarszym klubem piłkarskim w stolicy Wielkopolski i nadal jest silnie związana z Poznaniem, mimo że swoje mecze rozgrywa w Grodzisku Wlkp. – mówi Maciej Wojdyło z zarządu Warty Poznań.

Nad herbem jest – również wyhaftowana – biała gwiazdka. Zgodnie z regulaminem Ekstraklasy przysługuje ona klubom, które zdobyły co najmniej jeden tytuł mistrza Polski. W przypadku „Zielonych” symbolizuje ona tytuły z 1929 i 1947 roku, kiedy to Warta była najlepszym klubem piłkarskim w kraju. Elementem personalizacji jest również umieszczone nad nazwiskiem zawodnika hasło #WARTO, którym klub posługuje się często w komunikacji.

Jeśli chodzi o samą koszulkę, to została ona wykonana w technologii DRI-Fit. Opatentowany przez Nike system odprowadza pot z powierzchni skóry, przyspiesza jego odparowywanie i zapewnia większy komfort gry. Na wygodę wpływa również dopasowany krój stroju oraz element ze specjalnej siateczki, która poprawia cyrkulację powietrza i daje ochłodę. Charakterystycznym wyróżnikiem zielonej, podstawowej koszulki Warty Poznań jest trójkątna wstawka z przodu ściągacza przy szyi.

Dla klubu, który jest zaangażowany w działania pro-ekologiczne nie bez znaczenia jest zaangażowanie się firmy Nike w akcje na rzecz ochrony środowiska naturalnego. W tym duchu została zaprojektowana koszulka meczowa Warty Poznań, a producent zapewnia, iż co najmniej 75 proc. materiałów użytych do uszycia stroju, pochodzi z recyklingu. Oznacza to znaczną redukcję wytwarzania odpadów i zmniejszenie śladu węglowego.

Warto podkreślić, że inicjatywa Nike „Move to zero” zakłada realizację następujących celów do 2025 roku: zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o pół miliona ton dzięki zwiększeniu do połowy udziału materiałów przyjaznych środowisku przy produkcji: poliestru, bawełny, skóry i gumy; ponowne wykorzystanie do 80 procent odpadów; zmniejszenie o jedną czwartą ilości czystej wody na kilogram materiału wykorzystywanej podczas procesów farbowania i wykańczania.

Tradycyjnie już, w skład podstawowego kompletu meczowego wchodzi zielona koszulka. Drugi komplet jest biały, a wersja rezerwowa będzie w tym sezonie jaskrawozielona. Koszulka dla dorosłych kosztuje 279 zł, a dziecięca – 219 zł. Można je będzie kupić od środy w Internecie na sklep.wartapoznan.pl oraz na Zielonej Wyspie w centrum handlowym King Cross przy ul. Bukowskiej 156, jak również w salonie R-GOL.com przy ul. Szwajcarskiej 1a w Poznaniu, a także w hurtowni sportowej przy ul. Przemysłowej 11a w Luboniu.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze