Silesion.PL

serwis informacyjny

Warta Poznań wypożyczyła Miguela Luisa z Rakowa Częstochowa

Warta Poznan wypozyczyla Miguela Luisa z Rakowa Czestochowa

Warta Poznan wypozyczyla Miguela Luisa z Rakowa Czestochowa

– To piłkarz z bardzo ciekawym CV – mówi o Miguelu Luisie dyrektor sportowy Warty Poznań, Radosław Mozyrko. Blisko 23-letni pomocnik, były młodzieżowy reprezentant Portugalii podpisał kontrakt z „Zielonymi” i został wypożyczony z Rakowa Częstochowa do końca czerwca 2022 roku.

Nowy zawodnik Warty Poznań pochodzi z Coimbry, dawnej stolicy Portugalii. Obecnie blisko 150-tysięczne miasto jest najważniejszym ośrodkiem życia akademickiego w kraju. Miguel Luis jest wychowankiem klubu Academica Coimbra, ale już jako 10-latek trafił do Sportingu Lizbona, w którym występował na wszystkich szczeblach piłki juniorskiej, drugiej drużynie, a w sezonie 2018/19 zadebiutował w pierwszym zespole. W barwach Sportingu rozegrał 15 spotkań: w tamtejszej ekstraklasie, a także w Pucharze Portugalii i Pucharze Ligi. Jest zdobywcą obu tych trofeów. Ma również na koncie mecze w młodzieżowej Lidze Mistrzów oraz 6 gier i bramkę w Lidze Europejskiej.

W październiku 2020 roku zmienił klub z Lizbony na Vitorię Guimaraes, w której zaliczył 21 oficjalnych spotkań. W sumie w barwach Vitorii i Sportingu, Miguel Luis rozegrał 28 meczów i strzelił w nich jednego gola.

Ponadto, już w wieku 15 lat zaczął zbierać międzynarodowe doświadczenie w młodzieżowej reprezentacji kraju. W zespołach U-15, U-16, U-17, U-19, U-20 i U-21 uzbierał imponującą liczbę 73 występów i 11 zdobytych bramek. Ma w dorobku mistrzostwo Europy w kategorii do lat 17 z 2016 roku, wicemistrzostwo do lat 19 wywalczone rok później oraz mistrzostwo do lat 19 z 2018 roku.

– Jestem zadowolony z tego, że trafiłem do Warty Poznań. Chcę pokazać swoje umiejętności i pomóc drużynie w osiągnięciu wspólnego celu na ten sezon. Uważam, że jestem typem zawodnika, który ma dobrą wizję gry, niezły strzał z dystansu i lubię stwarzać kolegom sytuacje do strzelenia gola – mówi Miguel Luis. – Wierzę w to, że jeżeli tylko będę miał okazję do zaprezentowania swoich umiejętności, to pokażę, na co mnie stać. Oczywiście, wszystko po to, żebyśmy osiągali z zespołem jak najlepsze wyniki i kibice byli zadowoleni z naszej gry. Mam nadzieję, że to będzie dla Warty Poznań i dla mnie udane pół roku.

Portugalczyk od sierpnia ubiegłego roku jest graczem Rakowa Częstochowa po transferze z Vitorii Guimaraes. W klubie spod Jasnej Góry zadebiutował w meczu przeciwko Warcie Poznań i był to jego jedyny występ w tym sezonie. Teraz Miguel Luis jest już w stolicy Wielkopolski, podpisał kontrakt do końca czerwca tego roku i został wypożyczony z Rakowa – podobnie jak Daniel Szelągowski i Jordan Courtney-Perkins. Miguel Luis ma też już za sobą pierwszy trening z zespołem trenera Dawida Szulczka.

– Miguel jest mobilnym, dynamicznym zawodnikiem, z dobrą techniką użytkową. Ma dobry tzw. timing w odbiorze oraz nieźle pracuje w kontakcie z rywalem. Na pewno jest to wzmocnienie naszego zespołu, a przyjście Miguela dość wyraźnie podniesie rywalizację o miejsce w linii pomocy – uważa Radosław Mozyrko, dyrektor sportowy Warty Poznań. – Ma za sobą ciężkie pół roku, bo w Rakowie grał niewiele, ale to piłkarz z bardzo ciekawym CV. Liczę na to, że u nas spędzi dużo czasu na boisku i pomoże nam zdobyć jak najwięcej punktów w tej rundzie.

Już 27 lutego Miguel Luis skończy 23 lata. Ma 178 cm wzrostu i waży 73 kg. Będzie występował w koszulce z numerem 16. Portugalczyk jest już szóstym nowym zawodnikiem, który dołączył do Warty Poznań tej zimy. Wcześniej na zasadzie transferu definitywnego piłkarzem „Zielonych” został Niilo Maenpaa z IFK Mariehamn, z wypożyczenia wrócił Kajetan Szmyt, a wypożyczeni zostali, wspomniani już Daniel Szelągowski i Jordan Courtey-Perkins (obaj z Rakowa Częstochowa) oraz Miłosz Szczepański z Lechii Gdańsk. Wszyscy, z wyjątkiem obrońcy z Australii, są pomocnikami.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024