Czytasz: Wandala na filmie widział cały Śląsk. Sam zgłosił się na policję

Wandala na filmie widział cały Śląsk. Sam zgłosił się na policję

Mężczyzna wybił szybę w miejskim autobusie. Policja upubliczniła jego wizerunek. Sprawca w środę sam zgłosił się na komendę.

Przypomnijmy; do zdarzenia doszło w dniu 29 października około 19:42, w autobusie miejskim. W tylnej części pojazdu osoby piły alkohol i głośno się zachowywały. Kierowca na przystanku przy ulicy Zawiszy Czarnego, zatrzymał autobus i poprosił, aby osoby opuściły pojazd. Jeden z mężczyzn wysiadł z autobusu i rzucił butelką w boczną szybę.

Policja upublicznia wizerunek wandala

Ta rozbiła się na kawałki, a sprawca uciekł. Straty, które oszacował przewoźniku, wyniosły ponad 1000 złotych, a całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Policja zdecydowała się upublicznić nagranie. Z dobrym skutkiem. - Sprawca właśnie sam zgłosił się na komendę – poinformowała nas w środę Aneta Orman, rzeczniczka prasowa katowickiej policji.

Wybił szybę, bo był zdenerwowany

Wandalem okazał się 22-latek z Gliwic. - Mężczyzna przyznał, że o nagraniu dowiedział się od kolegów, który mieli go na nim rozpoznać i poinformować - relacjonuje komisarz Orman. Dodaje, że gliwiczanin przyznał się do wybicia szyby, usłyszał zarzut zniszczenia mienia i dobrowolnie poddał karze. Dlaczego rzucił butelką w szybę. - Bo był zdenerwowany – zaznacza rzeczniczka katowickiej policji.

Czytaj więcej