Czytasz: Wandal na Tysiącleciu. Uszkodził 30 samochodów

Wandal na Tysiącleciu. Uszkodził 30 samochodów

Przez osiedle szedł z młotkiem i nożem. Po drodze przebił opony w trzydziestu autach. Wandal jest już w rękach policji.

Do zdarzenia doszło w ostatni piątek starego roku, około 22. Dyżurny katowickiej komendy został powiadomiony przez świadków, że nieznany mężczyzna przebija opony w zaparkowanych na osiedlu Tysiąclecia samochodach.

wziął nogi za pas

Na miejsce pojechali policyjni wywiadowcy. Świadkowie opisali sprawcę i stróże prawa rozpoczęli jego poszukiwania. - W pewnym momencie zauważyli dziwnie zachowującego się mężczyznę. W ręce trzymał młotek i nóż. Gdy policjanci chcieli go wylegitymować, zaczął uciekać - mówi oficer dyżurny katowickiej policji. Dodaje, że po krótkim pościgu wandal został zatrzymany.

Policja apeluje: zgłaszajcie zniszczenia

Okazał się nim 56-letni katowiczanin. Mężczyzna miał przy sobie nóż, młotek, rękawiczki i kominiarkę. Trafił do policyjnego aresztu, a policjanci zajęli się ustalaniem ilości uszkodzonych pojazdów. Okazało się, że ponad 30 samochodów miało przebite opony. Mieszkaniec Katowic usłyszał już zarzuty, a do Komisariatu Policji VII w Katowicach cały czas zgłaszają się pokrzywdzeni. Wszystkie osoby, które jeszcze nie złożyły zawiadomienia w tej sprawie, proszone są o kontakt pod nr tel. 32 200 3915.

Niedawno auta płonęły na Paderewie

To kolejny przypadek wandalizmu w ciągu ostatnich tygodni. Tuż przed Wigilią, doszło do pożaru na parkingu przy ul. Paderewskiego w Katowicach. Spłonęło aż sześć aut, a policja podejrzewa, że ktoś obrzucił je wcześniej koktajlami Mołotowa. - Zabezpieczyliśmy nagrania z monitoringu, trwa ustalanie winowajców – mówił nam oficer prasowy.

CZYTAJ TAKŻE: W KATOWICACH PŁONĘŁY AUTA

Czytaj więcej