Silesion.PL

serwis informacyjny

Walka Karolek vs Mandzio przełożona na majową galę FAME MMA 18

Lukasz Mandzio Samon vs Karol Karolek Dabrowski odwolana

Lukasz Mandzio Samon vs Karol Karolek Dabrowski odwolana

Federacja FAME MMA wydała oświadczenie przed galą FAME 17 w związku z kontuzją Łukasza ‘Mandzio’ Samonia:

“Walka Karolek vs Mandzio przełożona na FAME 18

Do końca podejmowaliśmy próby doprowadzenia do walki między Łukaszem Samoniem i Karolem Dąbrowskim. Przeprowadziliśmy dodatkowe badania USG i konsultacje lekarskie ze specjalistami, którzy potwierdzili wcześniejszą diagnozę – uszkodzenie głowy mięśnia czworogłowego uda z rozległym krwiakiem, którego wchłanianie jest zaburzone i powolne. Łukasz mimo wszystko chciał przystąpić do walki i nalegał na zmianę formuty (boks w małych rękawicach). Niestety ryzyko bardzo poważnego uszkodzenia mięśnia czworogłowego uda jest zdaniem lekarzy zbyt duże, a dla nas zdrowie zawodników jest najwyższym priorytetem.

W ostatnim tygodniu byliśmy w stałym kontakcie z zawodnikami. Przeprowadziliśmy wspólne rozmowy, wyjaśniając wszystkie kwestie. Próbowaliśmy również znaleźć zastępstwo dla Karola, ale znalezienie zawodnika K-1 o podobnym stażu treningowym, doświadczeniu i wadze w tak krótkim terminie było niemożliwe. Pragniemy zaznaczyć, że Karol w każdym momencie prowadzonych rozmów wyrażał chęć do podjęcia walki, zarówno w formule K-1, jak i w boksie w małych rękawicach. silesion.pl

Chcemy podkreślić, że całe powstałe zamieszanie jest wynikiem braku komunikacji pomiędzy osobą wyznaczoną przez Łukasza do kontaktu z Federacją. Karol do dnia, w którym na Twitterze pojawiła się informacja o kontuzji Łukasza, nie wiedział o jego problemach zdrowotnych. Federacja również nie otrzymała od osoby reprezentującej Łukasza żadnej oficjalnej informacji o kontuzji, która uniemożliwia treningi, a tym bardziej udział w walce.

Wszyscy chcemy, by ta walka doszła do skutku. Zależy na tym zarówno Federacji, jak i zawodnikom. Dlatego uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie przełożenie pojedynku na kartę FAME 18. Łukasz i Karol będą wtedy mogli zmierzyć się w formule, do której przygotowywali się przez ostatnie miesiące. Łukasz, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i do treningów.

Łukasz, Karol – do zobaczenia w maju!”

Karta walk FAME MMA 17

 1. Amadeusz “Ferrari” Roślik vs Kamil “Szczurek” Łaszczyk (main event) / MMA
 2. Wacław “Wac Toja” Osiecki vs Sebastian “Alterboy” Fabijański (co-main event) / K-1, małe rękawice
 3. Alan Kwieciński vs Maksymilian Wiewiórka / K-1
 4. Cezary “Czarmagedon” Jóźwik vs Tomasz “Gimper” Działowy / MMA
 5. Michał “Boxdel” Baron vs Paweł “Prezes FEN” Jóźwiak
 6. Łukasz “Mandzio” Samoń vs Karol “Karolek” Dąbrowski / K-1, małe rękawice
 7. Mikołaj “Mixer” Magdziarz vs Marcin “Rafonix” Krasucki
 8. Marcin “Polish Zombie” Wrzosek vs Piotr “Szeli” Szeliga / K-1, małe rękawice
 9. Filip “Filipek” Marcinek vs Robert Karaś / K-1, małe rękawice
 10. Klaudia “Sheeya” Kołodziejczyk vs Wiktoria “Viki” Jaroniewska – walka kobiet

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

1 thought on “Walka Karolek vs Mandzio przełożona na majową galę FAME MMA 18

 1. Dobrze, że przy walce kobiet ktoś zaznaczył, że to walka kobiet. Bym się nie domyśliła.

Comments are closed.

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024