Czytasz: Walczy z rakiem już trzeci raz. Możesz jej pomóc

Walczy z rakiem już trzeci raz. Możesz jej pomóc

Mama małego Kacperka prosi o wsparcie.

1% z koniecznych do zebrania 300 tys. zł. udało się póki co zebrać w internetowej zbiórce na leczenie Oli, mamy rocznego Kacperka. Kobieta, mimo zaledwie 28 lat, już trzeci raz staje do walki z rakiem.

U 28-latki w 2012 roku zdiagnozowano potrójnie ujemnego raka piersi. Przeszła operację. - To 8 cykli ciężkiej chemioterapii a na końcu radioterapia. Straciłam siły i włosy, ale nie straciłam nadziei, że wszystko będzie dobrze. Wróciłam do normalnego życia i powoli odzyskiwałam siły - mówi Aleksandra Dąbrowska.

W kwietniu 2015 roku podczas badań kontrolnych okazało się, że ma przerzuty do węzłów chłonnych. Konieczna była powtórka. Operacja, chemia i naświetlania. - Tym razem starałam się żyć w miarę możliwości normalnie i kontynuowałam ostatni rok studiów. Zakończyłam leczenie, odebrałam dyplom lekarza weterynarii i znowu zaczęłam nowe życie - mówi Ola.

W styczniu 2017 roku urodziła syna Kacperka. Wszystko układało się rewelacyjnie. Do września. Okazało się, że znowu ma przerzuty do kolejnych węzłów chłonnych. Obecnie czeka na rozpoczęcie leczenia w szpitalu w Krakowie.

- Zebrać w sobie ogrom siły i determinację by - po raz trzeci - stanąć do wyczerpującej walki z rakiem nie jest łatwo. Ale nie poddaje się. Mocno wierzę, że się uda. Mam wokół siebie rodzinę, która bardzo mnie wspiera. Mam motywacje w postaci mojego ukochanego synka - mówi Ola.

Mama liczy na pomoc

I liczy też na finansową, pomoc, by uzyskać dostęp do wszelkiego możliwego leczenia. Można jej pomóc także online.

Darowizny na rzecz leczenia Oli można przekazywać na portalu skarbonka.alivia.org.pl.

Czytaj więcej