News, Zdrowie

Walczy z rakiem już trzeci raz. Możesz jej pomóc

Mama małego Kacperka prosi o wsparcie.

1% z koniecznych do zebrania 300 tys. zł. udało się póki co zebrać w internetowej zbiórce na leczenie Oli, mamy rocznego Kacperka. Kobieta, mimo zaledwie 28 lat, już trzeci raz staje do walki z rakiem.

U 28-latki w 2012 roku zdiagnozowano potrójnie ujemnego raka piersi. Przeszła operację. - To 8 cykli ciężkiej chemioterapii a na końcu radioterapia. Straciłam siły i włosy, ale nie straciłam nadziei, że wszystko będzie dobrze. Wróciłam do normalnego życia i powoli odzyskiwałam siły - mówi Aleksandra Dąbrowska.

W kwietniu 2015 roku podczas badań kontrolnych okazało się, że ma przerzuty do węzłów chłonnych. Konieczna była powtórka. Operacja, chemia i naświetlania. - Tym razem starałam się żyć w miarę możliwości normalnie i kontynuowałam ostatni rok studiów. Zakończyłam leczenie, odebrałam dyplom lekarza weterynarii i znowu zaczęłam nowe życie - mówi Ola.

W styczniu 2017 roku urodziła syna Kacperka. Wszystko układało się rewelacyjnie. Do września. Okazało się, że znowu ma przerzuty do kolejnych węzłów chłonnych. Obecnie czeka na rozpoczęcie leczenia w szpitalu w Krakowie.

- Zebrać w sobie ogrom siły i determinację by - po raz trzeci - stanąć do wyczerpującej walki z rakiem nie jest łatwo. Ale nie poddaje się. Mocno wierzę, że się uda. Mam wokół siebie rodzinę, która bardzo mnie wspiera. Mam motywacje w postaci mojego ukochanego synka - mówi Ola.

Mama liczy na pomoc

I liczy też na finansową, pomoc, by uzyskać dostęp do wszelkiego możliwego leczenia. Można jej pomóc także online.

Darowizny na rzecz leczenia Oli można przekazywać na portalu skarbonka.alivia.org.pl.

Czytaj więcej

Napisz do autora w.stech@silesion.pl
Zmiana kategorii na: Motoryzacja