Czytasz: Wakacje pod gwiazdami w... Chorzowie?

Wakacje pod gwiazdami w... Chorzowie?

Planetarium Śląskie w Chorzowie zaprasza mieszkańców naszego regionu na pokazy, seanse, obserwacje spadających gwiazd, a także do... gry w kapsle.

W czasie wakacji Planetarium prezentuje swoje najpopularniejsze seanse dla całej rodziny takie jak „Podróż Małego Księcia”, „Kometa nad Szwajcarską Doliną”, „Gwiazdy dla opornych” i wiele innych.

Noc spadających gwiazd z 12 na 13 sierpnia

W nocy z 12 na 13 sierpnia już po raz trzeci przed budynkiem Planetarium odbędzie się „Noc spadających gwiazd”.  Wszyscy miłośnikcy nocnego nieba są zaproszeni do obserwacji roju Perseidów, którym będzie towarzyszyć komentarz astronoma, dr Jacka Czakańskiego. W poprzednich latach w imprezie brało udział kilkaset osób zaopatrzonych w karimaty, leżaki i kanapki.

Pożegnanie wakacji z kapslami

Planetarium Śląskie zamknie sezon wakacyjny „Piknikiem z Kapslami”, podczas którego całe rodziny będą mogły przypomnieć sobie nieco już zapomnianą grę w kapsle. Przygotowane zostaną trzy tory o różnym stopniu trudności, a imprezie towarzyszyć będzie pokaz drukarek 3D, zlot motocyklistów, grill, a także wieczorne obserwacje Księżyca (przy bezchmurnym niebie).

W czasie wakacji planetarium od wtorku do piątku zaprasza na seanse trzy razy dziennie – o 12:00, 14:00 i 17:00. W weekendy natomiast odbywają się cztery pokazy – o 12:30, 14:00, 16:00 i 18:00. W poniedziałki Planetarium jest nieczynne.

Planetarium Śląskie w Chorzowie to najstarsze i największe planetarium w Polsce dysponujące salą na prawie 400 osób i unikalną, analogową aparaturą projekcyjną Zeissa prezentującą wierny obraz nieba. W foyer, pierścień otaczający salę, udostepniona jest do zwiedzania wystawa „Struktura Wszechświata – odległości i ich pomiar”.

Czytaj więcej