Czytasz: W Zabrzu smakuje najlepiej!
Już w poniedziałek startuje Zabrzański Festiwal Restauracji. Przekonaj się na własnym podniebieniu, jak pysznie jest w Zabrzu!

Przez dziesięć dni zabrzańskie restauracje oraz kawiarnie będą proponować mieszkańcom specjalnie przygotowane na tę okazję wyjątkowe dania. Celem festiwalu jest zachęcenie do odkrywania nowych smaków oraz odwiedzania najsmaczniejszych lokali w mieście. Natomiast głównym założeniem tego wydarzenia jest aktywizacja życia miasta i jego mieszkańców oraz wspieranie lokalnej przedsiębiorczości – gastronomów oraz restauratorów, integracja środowiska, wspólne działanie, inspirowanie oraz wzajemna pomoc.

Restauracje serwują festiwalowy zestaw w cenie 20 zł (danie główne i przystawka). W kawiarni za 10 zł skosztować będzie można zestawu skłądającego się z deseru i napoju. Ceny są niezmienne dla wszystkich restauracji i kawiarni biorących udział w wydarzeniu. Na specjalnie przygotowanej mapie mieszkańcy mogą zaplanować swoją kulinarną przygodę.

Podczas samego festiwalu na aktywnych uczestników czekać będą nagrody od partnerów – klubów fitness, gabinetów SPA, salonów kosmetycznych i wielu innych.

MAPA LOKALI:

Zabrzański Festiwal Restauracji - Lista uczestników

1. Szyb Maciej Restauracja, Bistro i Turystyka

2. Trattoria La Vecchia Scuola

3. Impresja

4. Słodkawa

5. Tukan

6. KaWuKa Bistro

7. Restauracja Atmosfera

8. Zabrzański Gościniec

9. Park Hotel Diament Zabrze

10. Valdi Classic

11. Cafe Bistro Kamienica

12. Skrzydlaty Byk

13. Niezłe Ziółko

14. Pod Wawrzynem

Działania restauratorów wspiera Miasto Zabrze oraz Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości. Organizatorem wydarzenia jest Miasto Zabrze oraz Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości. Realizatorem jest Grupa Kreatywna Koncept – pomysłodawca i organizator największego festiwalu kulinarnego w Polsce – Festiwal Smaku.

Zapraszamy na stronę www.zabrze.festiwal-smaku.pl oraz profil wydarzenia na Facebooku.

Czytaj więcej