Czytasz: W Woli będzie bezpieczniej. Powstaje komisariat policji [ZDJĘCIA]

W Woli będzie bezpieczniej. Powstaje komisariat policji [ZDJĘCIA]

W ścianę budynku jednostki wmurowano właśnie akt erekcyjny.

Inwestycja będzie kosztować blisko 2,3 mln zł, a jej inwestorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. Dwukondygnacyjny budynek powstaje przy ul. Lipowej w Woli, w pobliżu ośrodka zdrowia.

- Funkcjonariuszom dziękuję za codzienną pracę, dzięki której nasi mieszkańcy czują się bezpiecznie. To jest największa wartość. Życzę, żeby ten komisariat nie miał za dużo pracy, ale żeby tworzył poczucie bezpieczeństwa w gminie Miedźna - mówił starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Pod aktem podpisali się starosta pszczyński, Paweł Sadza, komendant wojewódzki policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński, zastępca komendanta wojewódzkiego, insp. Piotr Kucia, wójt gminy Miedźna, Bogdan Taranowski oraz komendant powiatowy policji w Pszczynie, insp. Piotr Sidzina. Następnie dokument został wmurowany w ścianę budynku.

- Dzisiejsza uroczystość jest ważna dla lokalnej społeczności, ale również całej polskiej policji. Decyzję o tym, że otwieramy komisariat policji w Woli poprzedziły konsultacje, debaty społeczne, wsłuchaliśmy się też w głos przedstawicieli samorządu. Wszyscy mówili, że jest potrzeba, by w tym miejscu była siedziba jednostki policji - podkreślał nadinsp. Krzysztof Justyński, komendant wojewódzki policji w Katowicach.