Silesion.PL

serwis informacyjny

W weekend zakończenie sezonu regularnego Polskiej Hokej Ligi 2022/2023

W weekend zakonczenie sezonu regularnego Polskiej Hokej Ligi 2022 2023

W weekend zakonczenie sezonu regularnego Polskiej Hokej Ligi 2022 2023

W najbliższy piątek i niedzielę odbędą się dwie ostatnie kolejki sezonu regularnego PHL 2022/23. Wciąż trwa rywalizacja o czołowe pozycje przed rozpoczynającą się 22 lutego fazą play-off. W tabeli prowadzi Comarch Cracovia, która ma trzy punkty przewagi nad Re-Plast Unią Oświęcim a między trzecim GKS Tychy, a czwartą GieKSą jest zaledwie punkt różnicy.

Ostatnie kolejki świetnie się zapowiadają. Największe szanse na zajęcie pierwszego miejsca w sezonie zasadniczym ma Comarch Cracovia. Dotychczas Pasy zdobyły 85 punktów a w weekend zmierzą się z Marmą Ciarko STS Sanok i Zagłębiem Sosnowiec. Wicelider z Oświęcimia ma trzy punkty mniej i zagra z drużyną z Torunia oraz z Nowego Targu.

Toczy się także zacięta walka o trzecią pozycję. Obecnie na tym miejscu plasuje się GKS Tychy – 75 pkt, ale czwarty GKS Katowice ma tylko punkt mniej. Tyszanie mają trudniejszych rywali, bo w piątek czeka ich spotkanie z zespołem z Jastrzębia-Zdroju a w niedzielę z sanoczanami. Obrońcy tytułu zagrają z Zagłębiem i KH Energa. Obu drużynom zależy na zajęciu trzeciego miejsca, bo chcą uniknąć walki w meczach ćwierćfinałowych z JKH GKS Jastrzębie.

W niedzielę po zakończonych spotkaniach dowiemy się, jakie będą pary ćwierćfinałowe. Zostaną one ustalone na podstawie zasady wyboru przez pierwsze trzy zespoły po sezonie zasadniczym. Pierwszeństwo wyboru przeciwnika będzie miała drużyna z miejsca pierwszego, następnie drugiego i trzeciego.

Mecze ćwierćfinałowe play-off (do 4. zwycięstw) rozpoczną się 22 lutego a najpóźniej zakończą się 7 marca. Spotkania półfinałowe play-off (do 4. zwycięstw) rozpoczną się 9 marca a najpóźniej zakończą 22 marca. Mecze finałowe (do 4. zwycięstw) rozpoczną się 25 kwietnia, a najpóźniej zakończą 6 kwietnia. Mecze o 3. miejsce (do 2. zwycięstw) rozpoczną się 27 marca, a najpóźniej zakończą 31 marca.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024