Czytasz: W weekend na drogach w woj. śląskim pojawi się więcej policji

W weekend na drogach w woj. śląskim pojawi się więcej policji

W sobotni poranek na drodze pojawi się znacznie więcej policyjnych patroli.

W sobotę, o godzinie 6:00 w woj. śląskim rozpocznie się policyjna akcja "Prędkość". Działania potrwają aż do godziny 22:00, w niedzielę.

Podczas akcji policjanci wykorzystywać będą wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w wideorejestratory. Mundurowi będą sprawdzać prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, kontrolować ich stan trzeźwości, a także sprawdzać wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty.

Jak podreślają funkcjonariusze, na pobłażanie w tym dniu nie mogą liczyć kierujący oraz pasażerowie, którzy nie będą korzystać z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo będą przewozić dzieci. 

- Przypominamy o sankcjach wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym dotyczące prędkości. Nalezą do nich utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po wcześniejszej utracie uprawnień Art. 180a. Kodeksu Karnego: Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. -  informuje śląska policja.