Silesion.PL

serwis informacyjny

W Warszawie zagrają o medal AMP w siatkówce plażowej

Wiele wydarzy się na stołecznej plaży fot Marcin Selerski

Wiele wydarzy się na stołecznej plaży fot Marcin Selerski

Od poniedziałku w Warszawie ruszają Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. W programie zawodów dodatkowo znalazł się też Puchar AZS w turnieju mikstów. Faworytem do obrony tytułów są ekipy Uniwersytetu Warszawskiego.

To już ostatnia prosta walki o medale Akademickich Mistrzostw Polski. Niemal w wakacyjnym klimacie, na piaszczystych boiskach rozegrane zostaną jedne z ostatnich zawodów tego sezonu. W finale wezmą udział po 32 pary żeńskie i męskie wyłonione z turniejów eliminacyjnych, reprezentujące łącznie 36 uczelni.

Po kilku latach uczestnicy opuszczają trójmiejskie plaże i zagrają o medale w Warszawie, na terenie Monta Beach Volley Club. Rozgrywano tam już ważne zawody międzynarodowe, jak również krajowe. Wszystko to w pięknej scenerii, blisko przepływającej Wisły i bulwarów, które są idealnym miejscem do rekreacji i wypoczynku.

– Chcieliśmy spróbować swoich sił w organizacji zawodów finałowych w siatkówce plażowej. Przez kilka lat organizowaliśmy półfinały i przyszedł czas na zaproszenie najlepszych zawodników, i zawodniczek do Warszawy. Zmienia się może sama sceneria, ale będą czekać profesjonalne boiska, gdzie były już organizowane zawody najwyższej rangi. Liczymy na dobre widowisko – mówi Artur Słomka, koordynator turnieju.

W roli faworytów z pewnością wystąpią pary Uniwersytetu Warszawskiego, które w ubiegłym roku zdominowały finały, zdobywając aż cztery z sześciu najważniejszych medali. Wśród mężczyzn tytułu będzie bronić Michał Korycki i Adam Manios, natomiast w rywalizacji pań Agata Ceynowa – ubiegłoroczna mistrzyni – tym razem zagra w parze z Kariną Jakuć. Na złoty medal liczą też dwie kolejne pary UW Warszawa – Justyna Łukaszewska/Izabela Błasiak oraz Rafał Maluchnik/Patryk Tyszka.

– Chciałbym zagrać w finale, ale oczywiście każdy medal będzie nas cieszył. Zresztą, każde miejsce w pierwszej ósemce już jest dobrym wynikiem, bo jest to bardzo trudny turniej. Jest wiele meczów i poziom jest bardzo wyrównany. W przeszłości byłem już trzy razy w finałach i zdobyłem srebro i dwa razy brąz, więc brak mi tylko złota. Mam nadzieję, że uda się zdobyć ten medal w tym roku – powiedział Rafał Maluchnik, który widnieje na plakacie promującym AMP w siatkówce plażowej.

Dodatkową atrakcją i szansą na sprawdzenie swoich możliwości będzie Puchar AZS w turnieju mikstów. Udział w nim mogą brać pary z tej samej uczelni. Limit zgłoszeń to 24 pary. Pucharowa rywalizacja odbędzie się w środę, 21 czerwca.

– Jest to świeży pomysł i danie szansy grania tym, którzy zakończą wcześniej swoje zmagania po pierwszych dwóch dniach turnieju albo nie zdołali awansować z półfinałów strefowych i mogą jeszcze sprawdzić się na zakończenie sezonu akademickiego – dodaje Słomka.

AMP w siatkówce plażowej rozegrane będą w dniach 19-21 czerwca. Początek turnieju w poniedziałek o godzinie 9:30. Z turnieju planowana jest transmisja na kanale YT AZS Warszawa.

Organizatorem wydarzenia jest AZS Warszawa. Partnerem wydarzenia jest Monta Beach Volley Club.

Cykl Akademickich Mistrzostw Polski wspierają sponsor strategiczny Akademickiego Związku Sportowego PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024