Czytasz: W taką noc nie warto spać! Noc Naukowców już dzisiaj

W taką noc nie warto spać! Noc Naukowców już dzisiaj

Startuje wyjątkowe święto Politechniki Śląskiej. Atrakcje czekają na mieszkańców Gliwic, Katowic i Zabrza.

Ponad 120 widowiskowych pokazów laboratoryjnych, eksperymentów naukowych, pokazów fizycznych, chemicznych, elektronicznych, a nawet nauka tańca czy nauka czytania chińskich znaków – to tylko część atrakcji, które będą czekać na żądnych wiedzy uczestników w sobotę, 13 października, w trzech śląskich miastach: Gliwicach, Katowicach i Zabrzu. Konferencja prasowa inaugurująca 13. edycję Nocy Naukowców odbędzie się o godz. 16.00 w Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Na wydarzenie zapraszają Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej oraz miasto Gliwice.

W czasie Nocy Naukowców uczestnicy poznają m.in. świat dronów z kołem naukowym High Flyers, rozegrają osobowościowego pokera, przekonają się, że dzięki nowoczesnym technologiom nigdy nie wyrasta się z zabawek, a także zobaczą na własne oczy magię lewitacji w pokazie na żywo, rozwiążą CSI kryminalne zagadki Gliwic i dowiedzą się, dlaczego meduza świeci.

Biorąc udział w warsztatach, uczestnicy będą mogli się również przekonać, jak roboty widzą nasz świat, poznać fascynującą historię nawigacji od gwiazd po GPS, poznać zastosowanie promieniowania podczerwonego w nauce i technice czy zostać poszukiwaczem złota rodem z Dzikiego Zachodu. Nie zabraknie też pokazów – będą eksperymenty chemiczne, architektura w miniaturze, pokaz pracy drukarki 3D czy prezentacja bolidu i motocykla elektrycznego „Elektra”. Będzie też coś dla miłośników obcych kultur i… wielbicieli Misia o Bardzo Małym Rozumku.

Noc Naukowców odbędzie się w trzech kampusach Politechniki Śląskiej: w Gliwicach, Katowicach i Zabrzu w godzinach od 15.00 do 22.00. Szczegółowe informacje oraz program wydarzenia można znaleźć na stronie: http://www.nocnaukowcow.com.pl/

Oficjalne rozpoczęcie 13. edycji Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej połączone z konferencją prasową odbędzie się w sobotę, 13 października, o godz. 16.00 w holu Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej przy ul. Konarskiego 22B w Gliwicach. Wydarzenie zostanie oficjalnie otwarte przez rektora Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusza Mężyka oraz tegoroczną koordynatorkę Magdalenę Zorychtę.