Czytasz: W styczniu kobiety rezygnują z golenia ciała

W styczniu kobiety rezygnują z golenia ciała

Nowy trend w mediach społecznościowych. Co raz więcej dziewczyn przyłącza do Januhairy

W listopadzie w Polsce trwa akcja Movember, która również nazywana jest „wąsopadem”. Panowie z całego świata rezygnują z golenia zarostu, albo tylko wąsów, by w ten sposób zwrócić uwagę na problemy zdrowotne mężczyzn i promować badania profilaktyczne. Chodzi szczególnie o raka prostaty, który atakuje coraz więcej z nich i często prowadzi do śmierci.

Damską odpowiedzią na tę akcję jest Januhairy.

Januhairy - co to? 

Januhairy to połączenie słów styczeń (January) i włosy (hair). Pomysłodawczynią całej akcji  jest 21-letnia Laura Jackson. Dziewczyna chce przekonać kobiety, że nie warto walczyć z owłosieniem w miejscach „niepożądanych”,takich jak pachy czy nogi czy miejsca intymne, gdyż jest to coś, co wpisuje się w naszą naturę.

- Chcę tylko, żeby kobiety czuły się bardziej komfortowo we własnych pięknych oraz unikalnych ciałach -  skomentowała Laura Jackson dla BBC News. 

Januhairy może być trwającym miesiąc wyzwaniem lub początkiem nowego stylu życia. Styczeń ma być dla kobiet miesiącem naturalności, samoakceptacji i odwagi. W dzisiejszych czasach to aktualny temat, gdyż owłosienie stało się tematem tabu i powodem do wstydu.

Januhairy w mediach społecznościowych

Ten trend właśnie zdobywa coraz większą popularność w mediach społecznościowych. Coraz więcej młodych dziewczyn przyłącza się do akcji, a ilość zdjęć oznaczonych hasztagiem Januhairy nadal rośnie. 

Do akcji już dołączyło wiele znanych kobiet: Patti Smith, Madonna, Jemima Kirke, Lisa Bonet. Poniżej pokazujemy zdjęcia tych, które swoją inicjatywą zarażają innych na Instagramie i mają naprawdę liczne grono followersów!  

- Ludziom trzeba ciągle przypominać, że to, co kobiety robią z własnym ciałem, jest ich własnym wyborem. Januhairy to jedyny sposób, w jaki możemy zmienić standarty - komentarz Mayi Felix na Instagram

Czytaj więcej