Silesion.PL

serwis informacyjny

W środę walentynkowa kolejka TAURON Hokej Ligi

W środę, 14 lutego odbędzie się 40. kolejka TAURON Hokej Ligi. Arcyciekawie zapowiadają się mecze GKS Tychy z Re-Plast Unią Oświęcim oraz GKS Katowice z JKH GKS Jastrzębie. Ostatnio imponują formą zwłaszcza hokeiści JKH, którzy w ostatnich jedenastu meczach strzelili 62 gole. Z ciekawością będziemy obserwować także spotkania w Sosnowcu i w Sanoku. Wszystkie mecze będą transmitowane na platformie  polskihokej.tv.

Po przerwie reprezentacyjnej zawodnicy powracają do ligowej rywalizacji. W dniach 8-11 lutego w ArcelorMittal Park w Sosnowcu odbył się turniej prekwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Zawody nie były udane dla naszej reprezentacji. Polacy zajęli trzecie miejsce. Selekcjoner Robert Kalaber błyskawicznie wyciągnął wnioski. – Wszyscy jesteśmy zawiedzeni. Turniej kompletnie nam nie wyszedł. Nie trafiłem z powołaniami, zmylił nas też wysoko wygrany 6:0 sparing z Koreą Południową, a rywal zagrał wtedy krótko po przylocie. Byli w kadrze zawodnicy po kontuzjach, brakowało także kilku naszych ważnych hokeistów. Liczyłem, że podobnie jak podczas mistrzostw świata z przyjemnością będzie się oglądało grę naszej drużyny. Tak jednak nie było. Muszę inaczej reagować, nie można patrzeć tylko na nazwiska – zaznaczał trener Biało-Czerwonych, który już w środę poprowadzi JKH w spotkaniu z liderem i obrońcą tytułu GKS Katowice.

Drużyna spod czeskiej granicy ostatnio imponuje. Zawodnicy z Jastrzębia-Zdroju w jedenastu meczach strzelili 62 gole. Błyszczy Słowak Ratislav Spirko, który jest najlepszym asystującym TAURON Hokej Ligi. Ma na swoim koncie 33 asysty. 

Arcyciekawie zapowiada się także mecz GKS Tychy z wiceliderem Re-Plast Unią Oświęcim. W tym sezonie wszystkie mecze pomiędzy tymi drużynami były bardzo zacięte, dwa starcia wygrał zdobywca Pucharu Polski, tyle samo zespół z Oświęcimia.

Zagłębie Sosnowiec podejmie PZU Podhale Nowy Targ. Przed przerwą reprezentacyjną obie drużyny wygrały swoje spotkania, sosnowiczanie z Cracovią, a Szarotki z KH Energa Toruń. W środę zagrają jeszcze Marma Ciarko STS Sanok z Comarch Cracovią.

14 lutego, Środa

40. kolejka TAURON Hokej Ligi

  • GKS Tychy – Re-Plast Unia Oświęcim, godz. 18:00
  • GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie, godz. 18:30
  • Marma Ciarko STS Sanok – Comarch Cracovia, godz. 18:00
  • Zagłębie Sosnowiec – PZU Podhale Nowy Targ, godz. 19:00

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024