Czytasz: W środę uruchomiono parking w Centrum Przesiadkowym "Ligota"

W środę uruchomiono parking w Centrum Przesiadkowym "Ligota"

Inwestycja ma umożliwić przesiadkę z samochodu na pociąg, czy z roweru na autobus.

W środę, w Centrum Przesiadkowym uruchomiono parkomaty, które będą skanować bilety osób chcących bezpłatnie skorzystać z parkingu w CP „Ligota".

Aby skorzystać z bezpłatnego parkingu należy wjechać na teren CP „Ligota". Po zaparkowaniu samochodu należy zeskanować w parkomacie ważny bilet Kolei Śląskich uprawniający do rozpoczęcia lub zakończenia podróży na stacji kolejowej Katowice Ligota, np. tzw. „bilet katowicki" lub niezwłocznie go nabyć, np. poprzez aplikację mobilną do zakupu biletów lub na terenie dworca PKP Ligota.

– Parkomat wyda nam tzw. bilet zerowy, który należy umieścić w pojeździe w widocznym miejscu. Parkowanie w centrum przesiadkowym na opisanych zasadach jest bezpłatne do 20 godzin – wyjaśnia Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice. - Jeśli ktoś wjedzie na parking bez biletu lub zostawi samochód na czas dłuższy niż 20 godzin musi liczyć się z karą w wysokości 369 zł. Samochód, który będzie stał na terenie parkingu 7 dni, będzie odholowany. Pracownicy katowickiego MZUiM, który zarządza parkingiem, przez najbliższe dwa tygodnie będą pomagać mieszkańcom w zakresie wyjaśniania zasad korzystania z miejsc postojowych oraz obsługi parkomatów – dodaje rzecznik. 

Przypomnijmy, opisywana inwestycja umożliwia przesiadki z samochodu na pociąg, czy z roweru na autobus. Na jego terenie znajdują się: parking naziemny dla 110 samochodów, strefa dla podróżnych - zadaszone perony autobusowe i miejsca do oczekiwania, parking dla rowerów, punkt kiss&ride z przeznaczeniem do krótkotrwałego parkowania do 3 minut, postój dla taksówek, biletomat, system do obsługi pasażerskiej. Dodatkowo w kwietniu zostanie tam także uruchomiona stacja rowerów miejskich.